1855 – informacija rinkėjui

2019-03-01

Vyriausioji rinkimų komisija kviečia naudotis informaciniu telefono numeriu 1855. Informacinė paslauga veiks kasdien nuo 2019 metų vasario 6 iki gegužės 26 dienos. Darbo laikas – 7.00–20.00 valandos. Trumpuoju numeriu 1855 galima skambinti iš visų Lietuvoje veikiančių operatorių tinklų. Skambučio kaina priklauso nuo skambinančiojo mobiliojo ryšio plano įkainių, kurie taikomi skambinant į savo tinklą.

1855 – informacija rinkėjui

Telefonu 1855 galima sužinoti:

  • ar skambinantis asmuo yra įrašytas į rinkėjų sąrašus;
  • kurioje rinkimų apylinkėje galima balsuoti;
  • ar rinkimų apylinkė pritaikyta rinkėjams su negalia;
  • apie galimybę balsuoti iš anksto, jeigu rinkimų dieną planuojama nebūti savo rinkimų apylinkėje;
  • kaip balsuoti, jeigu rinkėjas susirgo ir rinkimų dieną negali nuvykti į savo rinkimų apylinkę;
  • kaip susisiekti su apygardos ar apylinkės rinkimų komisija, komisijos adresą;

Norėdamas gauti išsamią informaciją apie savo įrašymą į rinkėjų sąrašą, rinkėjas bus paprašytas pasakyti savo asmens kodą, vardą, pavardę. Informacija teikiama vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, todėl rinkėjo adreso skelbimas yra apribotas. Tik pats rinkėjas, pasakęs savo adresą, galės pasitikslinti, ar tikrai tokiu adresu yra įrašytas į rinkėjų sąrašą, ar tokiu adresu yra išrašyta rinkėjo kortelė.

Telefonu 1855 galima pranešti apie rinkimų įstatymų pažeidimus. Taip pat galima pranešti, kad rinkėjas nors ir gyvena deklaruotu gyvenamosios vietos adresu, bet negavo rinkėjo kortelės. Rinkėjų nusiskundimai bus perduoti savivaldybės rinkimų komisijai. Skundai registruojami pranešėjui prisistačius. Rinkėjui atsisakius pranešti savo vardą ir pavardę skundai nebus nagrinėjami.

 

Kontaktams: