Lietuvos Respublikos gyventojai pasirinko: statistinis savivaldybės meras yra 51,1 metų amžiaus vyras 2019-03-18

Lietuvos Respublikos gyventojai pasirinko: statistinis savivaldybės meras yra 51,1 metų amžiaus vyras

Praėjusį savaitgalį Lietuvos Respublikos gyventojai išsirinko vietos savivaldos valdžią.

Skelbiami pirmieji preliminarūs 2019 m. savivaldybių tarybų rinkimų pakartotinio balsavimo rezultatai 2019-03-17

Skelbiami pirmieji preliminarūs 2019 m. savivaldybių tarybų rinkimų pakartotinio balsavimo rezultatai

Uždarius rinkimų apylinkes, buvo pradėti skaičiuoti rinkėjų balsai. Apylinkių rinkimų komisijos visus suskaičiuotus balsus veda į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) informacinę sistemą, o šie publikuojami VRK interneto svetainėje.

Rinkėjai išsirinko: balsavo 41,22 % į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų 2019-03-17

Rinkėjai išsirinko: balsavo 41,22 % į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų

Šiandien 41 savivaldybėje, kurioje merai nebuvo išrinkti pirmąjį kartą balsuojant, rinkėjai rinko savivaldybių merus iš dviejų kandidatų į merus, gavusių daugiausia balsų pirmą kartą balsuojant.

Savivaldybių tarybų rinkimuose jau balsavo 30,87 % rinkėjų 2019-03-17

Savivaldybių tarybų rinkimuose jau balsavo 30,87 % rinkėjų

Š. m. kovo 17 d. savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniame balsavime, Vyriausiosios rinkimų komisijos 15 valandos duomenimis, rinkimų dieną savivaldybių tarybų rinkimuose balsavo 24,56 % į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų. Iš viso, įskaitant ir išankstinio balsavimo metu balsavusiuosius, savo valią rinkimuose jau išreiškė 30,87 % į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų.

Savivaldybių tarybų rinkimuose jau balsavo 15,77 % rinkėjų 2019-03-17

Savivaldybių tarybų rinkimuose jau balsavo 15,77 % rinkėjų

Š. m. kovo 17 d. savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniame balsavime, Vyriausiosios rinkimų komisijos 11 valandos duomenimis, rinkimų dieną savivaldybių tarybų rinkimuose balsavo 9,46 % į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų. Iš viso, įskaitant ir išankstinio balsavimo metu balsavusiuosius, savo valią rinkimuose jau išreiškė 15,77 % į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų.

Savivaldybių rinkimų komisijų sprendimai, kuriais nepagrįstai buvo išduoti rinkimų stebėtojų pažymėjimai buvo panaikinti 2019-03-15

Savivaldybių rinkimų komisijų sprendimai, kuriais nepagrįstai buvo išduoti rinkimų stebėtojų pažymėjimai buvo panaikinti

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sulaukė pranešimų, kad kai kuriuose savivaldybėse kandidatams buvo išduoti rinkimų stebėtojų pažymėjimai. Ši informacija buvo perduota savivaldybių rinkimų komisijoms, kurios operatyviai sureagavusios anuliavo stebėtojų statusus minėtiems asmenims. VRK taip pat patikrino savivaldybes, kuriose vyks rinkimų pakartotinis balsavimas, ir pripažino rinkimų stebėtojų pažymėjimus negaliojančiais, tiems asmenims, kurie yra kandidatai.

ESBO planuoja stebėti Respublikos Prezidento rinkimus 2019-03-15

ESBO planuoja stebėti Respublikos Prezidento rinkimus

2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimai. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro atstovai pranešė, kad ketina rekomenduoti siųsti Respublikos Prezidento rinkimų vertinimo misiją į Lietuvą.

Portalo ,,Rinkėjo puslapis 2019-03-15

Portalo ,,Rinkėjo puslapis" viešųjų elektroninių paslaugų naudotojų dėmesiui

Š. m. kovo 17 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniam balsavimui, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams, įskaitant pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose ir kandidatų sąrašų rinkimuose į Europos Parlamentą el. parėmimą, rinkėjų, gyvenančių užsienyje, elektroninę registraciją balsuoti 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą, pareiškinių dokumentų pateikimą rinkimams į Europos Parlamentą ir t. t.).

Skelbiamas 2019 m. kovo 17 d. savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniam balsavimui skirtų spaudos konferencijų grafikas 2019-03-15

Skelbiamas 2019 m. kovo 17 d. savivaldybių tarybų rinkimų pakartotiniam balsavimui skirtų spaudos konferencijų grafikas

2019 m. kovo 17 d. (sekmadienį) 10 val., 15 val., 20 val. ir 23 val. bei š. m. kovo 18 d. (pirmadienį) 12 val. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) organizuoja spaudos konferencijas.

VRK sprendimas: pažeidžiant teisės aktus Kaziuko mugėje buvo rinkti parašai už Arvydą Juozaitį 2019-03-15

VRK sprendimas: pažeidžiant teisės aktus Kaziuko mugėje buvo rinkti parašai už Arvydą Juozaitį

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) š. m. kovo 15 d., vadovaudamasi Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų nuostatomis ir atsižvelgdama į VRK narių parengtą išvadą, priėmė sprendimą dėl rinkimų agitacijos draudimo nesilaikymo.