Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai

Edmundas    JONYLA

Apygarda: Raseinių (Nr.42)
Iškėlė: Lietuvos socialdemokratų partija

Apygarda: Daugiamandatė
Iškėlė: Lietuvos socialdemokratų partija
numeris sąraše: 97

Balsavimo rezultatai:
Daugiamandatėje apygardoje
Vienmandatėje apygardoje: I turas  II turas
 • Anketa
 • Biografija
 • Turto ir pajamų deklaracijos
 • Interesų deklaracija
 • Gimė 1952 m. gegužės 6 d. Paklanių kaime Raseinių rajone.
  Dvi pirmas klases baigė Raseiniuose. 1961 m. tėvams persikėlus gyventi į Kalnumus, mokėsi Palendrių pradinėje, Kalnujų aštuonmetėje ir Raseinių 1-ojoje vidurinėje mokyklose.
  Tuo metu buvo didelė profesijų įvairovė, tačiau nutarė būti naudingas čia, kur gimęs ir augęs. Išsirinko žemdirbio profesiją ir įstojo į Lietuvos žemės ūkio akademiją studijuoti žemės ūkio mechanizaciją.
  Po penkerių metų diplomuotas inžinierius buvo paskirtas susivienijimo „Lietuvos žemės ūkio technika“ Viduklės remonto dirbtuvių kontrolieriumi, vėliau – vyriausiuoju kontrolieriumi. Čia dirbdamas įstojo į Lietuvos komunistų partiją.
  Nuo 1978 m. dirbo komjaunimo sekretoriumi, o nuo 1983 m. – partijos komiteto žemės ūkio skyriaus vedėju. Tai buvo tik politinė partinė priklausomybė, jos specialiai nesiekė, naudojosi kaip priemone svarbiems darbams atlikti.
  Nuo 1986 m. dirbo „Auksinės varpos“ kolūkio pirmininku. Čia sulaukė Nepriklausomybės ir naujos žemės ūkio reformos.
  1990 m. buvo priimtas į LDDP narius. Tais pačiais metais dalyvavo pirmuose demokratiškuose rinkimuose į Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą – Atkuriamąjį Seimą. Pateko į antrą turą, bet nedidele balsų persvara pralaimėjo kandidatui Arūnui Degučiui.
  1992 m. pasitraukė iš kolūkio vadovo pareigų ir įkūrė savo gamybinę ir komercinę įmonę, kurios pagrindinė veikla – prekyba plataus vartojimo prekėmis.
  Nuo 1995 m. ėjo UAB „Paupio tvenkiniai“ filialo „Paupio žuvis“ direktoriaus pareigas, o nuo 1996 m. buvo UAB „Gabšių žuvis“ direktorius.
  1997–1999 m. dirbo UAB „Norvelita“ direktoriumi gamybai.
  2000 m. buvo išrinktas Raseinių rajono savivaldybės tarybos nariu. Tais pačiais metais pradėjo dirbti Raseinių miesto seniūnu. 2001 m. įstojo į Lietuvos socialdemokratų partiją.
  2002 m. rinkimuose į savivaldybių tarybas rinkėjai vėl išrinko rajono tarybos nariu. 2003 m. balandį buvo išrinktas rajono savivaldybės meru, dirbo visą kadenciją – iki 2007 m. balandžio mėn. Tais pačiais metais vykusiuose rinkimuose į savivaldybių tarybas buvo išrinktas rajono tarybos nariu.
  Šiuo metu ūkininkauja ir dirba D.Jonylienės individualioje įmonėje vadybininku.
  Visą gyvenimą aktyviai dalyvauja sportinėje veikloje. Yra stalo teniso klubo „Lūšiukas“ prezidentas, pats aktyviai dalyvauja ir treniruotėse, ir varžybose. Mėgsta tinklinį, taip pat tas sporto šakas, kur būtinas taiklumas, susikaupimas, kantrybė. Nemažą laisvalaikio dalį skiria medžioklei, žvejybai.
  Žmona Danutė Jonylienė yra individualios įmonės savininkė. Duktė Vaida Žebarauskienė gyvena ir dirba Kėdainiuose, augina sūnų ir neakivaizdiniu būdu studijuoja Lietuvos žemės ūkio universitete. Duktė Vilma Jonylaitė, įgijusi burnos higienistės specialybę, dirba Airijoje. Duktė Milda Jonylaitė studijuoja Klaipėdos universitete socialinius mokslus.