2012 m. spalio 14 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai

VITALIJUS    BALKUS

Apygarda: Naujamiesčio (Nr.1)
Iškėlė: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Atstovaujamojo politinės kampanijos dalyvio duomenys

Apygarda: Daugiamandatė
Iškėlė: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
numeris sąraše: 113


Balsavimo rezultatai:
Daugiamandatėje apygardoje
Vienmandatėje apygardoje: I turas
 • Anketa
 • Biografija
 • Turto ir pajamų deklaracijos
 • Interesų deklaracija
 • Kita
 • Gimė 1977 m. liepos 7 d. Vilniuje gydytojos ir inžinieriaus statybininko šeimoje.
  Dar besimokydamas mokykloje pasirašydamas įvairiais slapyvardžiais pradėjo rašyti straipsnius į tuomet leistą jaunimo laikraštį „Mes“ ir žurnalą „Moksleivis“.
  1994 m. tapo neformalios jaunimo organizacijos „Alternatyvios muzikos klubas“ steigėju. Baigė Vilniaus Lukiškių vidurinę mokyklą.
  1995 m. teko rinktis tarp noro tapti profesionaliu žurnalistu ir būtinybės rinktis paklausią profesiją.
  1998–2005 m. dirbo apšvietimo, elektrotechnikos ir stiklo gamybos įmonėse techninio pobūdžio vadybininku, o vėliau dizaineriu konstruktoriumi.
  2003 m. sukūrė interjero šviestuvo dizainą, numatė gamybos sprendimą ir laimėjo prestižinį Barselonoje surengtą konkursą. Deja, Lietuvoje tuomet taip ir neatsirado norinčių pradėti gamybą. Nuo 2004 m. jo dizaino šviestuvai gaminami Ispanijoje.
  2006 m. grįžo į Lietuvą iš Didžiosios Britanijos ir pradėjo savo verslą. Įkūrė UAB KSG („Kompleksinių sprendimų grupė“), kuriai vadovauja iki šiol. Įmonės projektuoja apšvietimo įrangą ir prekiauja apšvietimo ir elektros įranga.
  2009 m. įkūrė mažąsias vėjo jėgaines projektuojančią, montuojančią, alternatyviosios energetikos sprendimus diegiančią ir žaliąją energetiką propaguojančią viešąją įstaigą „Energy For Free“. 2009–2010 m. buvo parašytas ir paskelbtas analitinis darbas „Individuali energetika“, kuriame įrodoma Lietuvos energetikos sektoriaus decentralizavimo ir demonopolizavimo būtinybė.
  Kandidatas – nepriklausomas publicistas, nagrinėjantis vartojimo, energetikos, ekonomikos, darbo santykių ir kitas aktualias socialines, ekonomines ir aplinkosaugos temas. Geriausiai jo pasaulėžiūrą atspindi šie plačiai publikuoti pastarųjų metų straipsniai: „Darbo migrantų belaukiant“ , „Tie „baisūs“ emigrantai“ , „Darbuotojas – ne įrankis, o darbdavio kreditorius“, „Valstybė – korporacija“, „Lietuva lygiuojasi į trečiojo pasaulio valstybes“ ir kt.
              Laikydamas publicistiką pirmiausia pilietinės pozicijos išraiška, daugelį savo straipsnių perduoda leidėjams neatlygintinai.
              Yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys. Dalyvauja Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO) veikloje. Taip pat dalyvauja neformalių organizacijų veikloje. Yra organizavęs įvairių pilietinių akcijų. Yra alternatyviosios nuomonės interneto puslapio www.pilieciai.info redaktorius
               Moka rusų ir anglų kalbas.