2012 m. spalio 14 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai

IRENA    DEGUTIENĖ

Apygarda: Naujamiesčio (Nr.1)
Iškėlė: Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai

Savarankiško politinės kampanijos dalyvio duomenys

Apygarda: Daugiamandatė
Iškėlė: Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai
numeris sąraše: 2


Balsavimo rezultatai:
Daugiamandatėje apygardoje
Vienmandatėje apygardoje: I turas  II turas
 • Anketa
 • Biografija
 • Turto ir pajamų deklaracijos
 • Interesų deklaracija
 • Kita
 • Gimė 1949 m. birželio 1 d. Šiauliuose. Užaugo vaizdingame Pietų Lietuvos kurorte Druskininkuose.
  Baigusi Druskininkų vidurinę mokyklą, 1968 m. įstojo į Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą. Baigdama studijas ištekėjo už kurso ir grupės draugo Gedimino, gimusio Jakutske, tremtinių šeimoje. Po studijų abu išvyko dirbti į Alytų. Dirbo medvilnės kombinate cecho terapeute.
  Nuo 1976 m. gyvena Vilniuje. Iki 1994 m. dirbo Vilniaus universitetinėje Raudonojo kryžiaus ligoninėje: apie 10 metų – gydytoja anesteziologe reanimatologe, vėliau – gastroenterologe, skyriaus vedėja, ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja ir vyriausiąja gydytoja.
  Prasidėjus Atgimimui, aktyviai įsitraukė į Sąjūdžio ir Gydytojų sąjungos veiklą. 1994 m. buvo pakviesta dirbti Sveikatos apsaugos ministerijos sekretore.
  1996 m. išrinkta Seimo nare, ja yra iki šiol.
  1996–2000 m. trijose iš eilės Vyriausybėse dirbo socialinės apsaugos ir darbo ministre. 1999 m. atsistatydinus aštuntajai ir devintajai Vyriausybėms teko laikinai imtis Ministrės Pirmininkės pareigų.
  2008 m. lapkričio mėnesį tapo Seimo Pirmininko pirmąja pavaduotoja, o 2009 m. rugsėjį buvo išrinkta Seimo Pirmininke.
  Stengiasi aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime, domisi socialinėmis, sveikatos apsaugos problemomis, bendrauja ir bendradarbiauja su įvairiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, ypač dirbančiomis šeimos, bendruomenės, pilietinės visuomenės stiprinimo srityse.
  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko pirmoji pavaduotoja, partijos Prezidiumo narė.
  Drauge su vyru užaugino dukterį Silviją ir sūnų Gediminą, jie dabar jau patys yra sukūrę savo šeimas. Turi keturis vaikaičius – Austėją Elžbietą, jau šiek tiek ūgtelėjusį Gediminą Joną bei mažąsias Ievą ir Saulę Mariją. Kiekvieną nuo politinės ir visuomeninės veiklos laisvą minutę stengiasi praleisti su savo šeima. Nesvarbu, ką veikti, tiesiog gera visiems būti drauge.