Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai

Kęstutis    GLAVECKAS

Apygarda: Dainavos (Nr.16)
Iškėlė: Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

Apygarda: Daugiamandatė
Iškėlė: Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis
numeris sąraše: 6

Balsavimo rezultatai:
Daugiamandatėje apygardoje
Vienmandatėje apygardoje: I turas  II turas
 • Anketa
 • Biografija
 • Turto ir pajamų deklaracijos
 • Interesų deklaracija
 • Gimė 1949 m. balandžio 30 d. Antakalnio rajone, Vilniuje. Ten ir užaugo. (Pagal horoskopą yra jautis).
  1972 m. baigė Vilniaus valstybinį universitetą ir įgijo ekonomisto specialybę.
  1976 m. apgynė ekonomikos mokslų kandidato laipsnį, o 1987 m. Talino universitete (Estija) apgynė habilitacinį darbą, už kurį suteiktas habilituoto ekonomikos mokslų daktaro laipsnis.
  1988–1990 m. tobulinosi VFR, JAV universitetuose. 1989 m. suteiktas profesoriaus vardas.
  Turi nemažą darbo Lietuvos valstybei patirtį: 1990–1992 m. buvo Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo deputatas (Nepriklausomybės Akto signataras), 1996–2000 m. dirbo VII Seime, 2000–2004 m. – VIII Seime, 2004–2008 m. – IX Seime.
  Į Seimą Alytuje ir Kaune buvo renkamas vienmandatėje rinkimų apygardoje – nėra buvęs išrinktas pagal partijos sąrašą. Kaip ekonomistas Seime darbavosi Biudžeto ir finansų komitete, nes tai – artimiausia širdžiai ir geriausiai jam žinoma sritis.
  Ilgai dirbo mokslinį ir pedagoginį darbą: skaitė paskaitas Vilniaus ir užsienio universitetuose, parašė daugiau kaip 300 mokslinių darbų rinkos ekonomikos klausimais Lietuvoje ir užsienyje, knygas „Gamybos intensyvinimo problemos“ (Vilnius: Mintis, 1986), „Rinkos ekonomika ir valstybinis reguliavimas“ (Vilnius: Balticon, 1990).
  Tarptautinės informacijos akademijos tikrasis narys, Lietuvos mokslų akademijos narys ekspertas.
  1992–1996 m. Lietuvos ir užsienio kompanijas konsultavo verslo ir investicijų klausimais. Kartu su kolegomis įkūrė Lietuvos laisvosios rinkos institutą, 1992–1998 m. buvo šio instituto tarybos pirmininkas.
  1993–1996 m. – Nacionalinės vertybinių popierių biržos tarybos pirmininkas.
  Šiuo metu nepriklauso jokiai partijai, tačiau Seime dirba Liberalų sąjūdžio frakcijoje, nes priimtinos liberalios idėjos, o kolegos frakcijoje – protingi ir darbingi žmonės.
  Laisvalaikiu mėgsta sportuoti, keliauti, meškerioti.
  Moka anglų, lenkų, rusų ir vokiečių kalbas.
  Su žmona Rūta Rutkelyte, socialinių mokslų daktare, susipažino per politiką – buvo kolegos ir dirbo drauge Seime. Turi dvi suaugusias dukteris ekonomistes Ramunę ir Živilę bei penkis žavius anūkus.