Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai

Alfonsas    AMBRAZAS

Apygarda: Pakruojo - Joniškio (Nr.46)
Iškėlė: Liberalų ir centro sąjunga

Apygarda: Daugiamandatė
Iškėlė: Liberalų ir centro sąjunga
numeris sąraše: 66

Balsavimo rezultatai:
Daugiamandatėje apygardoje
Vienmandatėje apygardoje: I turas
 • Anketa
 • Biografija
 • Turto ir pajamų deklaracijos
 • Interesų deklaracija
 • Gimė 1956 m. birželio 5 d. Vilniuje. Motina – pradinių klasių mokytoja, tėvas – statybininkas. Tėvas buvo ištremtas į Komijos ATSR ir neteko teisės grįžti į Joniškį.
  1974 m. su pagyrimu baigė Vilniaus 23-iąją vidurinę mokyklą ir tais pačiais metais įstojo į Vilniaus valstybinio universiteto Fizikos fakultetą, kurį 1979 m. baigė ir įgijo fizikos dėstytojo specialybę.
  Studijuodamas nuo 1977 m. pradėjo dirbti Lietuvos mokslų akademijos Puslaidininkių fizikos institute.
  Baigęs Vilniaus universitetą, liko Puslaidininkių institute dirbti mokslinio darbo.
  1980–1981 m. stažavosi Maskvos fizikos institute, dirbo Nobelio premijos laureato Aleksandro Prochorovo laboratorijoje.
  Atsisakęs mokslinio darbo Maskvoje, grįžo į Lietuvą. Dirbo Lietuvos finansų ministerijos Informaciniame skaičiavimo centre inžinieriumi, grupės vadovu, direktoriaus pavaduotoju.
  1987 m. konkurso būdu buvo išrinktas Vilniaus miesto Jaunimo mokslinės ir techninės kūrybos centro „Viltis“ direktoriumi. Tai buvo viena pirmųjų įmonių šalyje, dirbanti visiško ekonominio savarankiškumo sąlygomis. Be mokslinių ir inžinerinių darbų, įmonė užsiėmė leidybine, prekybine, finansine veikla. UAB „Viltis“ buvo viena iš Vertybinių popierių biržos steigėjų ir akcininkų, buvo veikusios FMĮ „Vilčių makleris“ steigėja ir savininkė.
  Nuo 1995 m. eina ir UAB „Gairė“ direktoriaus pareigas. Įmonė užsiima viešojo maitinimo paslaugomis, yra Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos narė, aktyviai dalyvauja Vilniaus miesto kultūriniuose renginiuose, įvairiose parodose, mugėse, konkursuose.
  2005 m. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos centre baigė studijas ir įgijo ryšių su visuomene ir spaudos atstovo specialybę. Nemažai dėmesio skyrė profesinėms žinioms finansų srityje: mokėsi finansų maklerio veiklos metodų, yra susipažinęs su draudimo, pensinių fondų veikla.
  1999 m. tapo Lietuvos liberalų sąjungos nariu. Šiuo metu yra LLiCS Vilniaus miesto Senamiesčio poskyrio pirmininkas. Dalyvavo 2004 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose (buvo pats save iškėlęs, bet prasidėjus rinkiminei kovai kandidatūrą atsiėmė partijos lyderių naudai) ir 2007 m. Vilniaus miesto savivaldybės tarybos rinkimuose.
  2004 m. Respublikos Prezidento rinkimuose buvo Prezidento Valdo Adamkaus patikėtinis.
  Nuo 2007 m. yra Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto „Alumni“ draugijos pirmininkas. Nuo studijų laikų aktyviai dalyvauja organizuojant Vilniaus universiteto kasmetinę tradicinę studentų fizikų šventę „FiDi“. Įdėjo pastangų, kad šalyje atsirastų karšto oro balionų sportas: UAB „Viltis“ finansavo pirmųjų balionų įsigijimą.
  Laisvalaikiu domisi knygomis, geru kinu, kelionėmis, maisto gaminimu. Su bendraminčiais mielai žaidžia sportinį bridžą, šachmatais.
  Moka rusų ir anglų kalbas.
  Žmona Laima, sūnūs: Tadas, Tomas, Alfonsas.