Trumpasis numeris 1855 - informacija rinkėjui

1855 skambučio kaina – kaip skambinant savam tinkle!

*** 

Kviečiame naudotis Vyriausiosios rinkimų komisijos informaciniu telefono numeriu 1855 skambinti bei siųsti trumpąsias (SMS) žinutes. Informacinė paslauga veiks nuo 2012 m. rugsėjo 3 d. iki 2012 m. spalio 29 d. nuo 7:00 val. iki 20:00 val.

Trumpuoju numeriu 1855 galima skambinti iš „Bitės", „Omnitel", „Tele2" ir TEO tinklų. SMS žinučių kaina mobiliojo ryšio abonentams – 0,15 Lt. 

Telefonu 1855 sužinosite:

•     ar esate įrašytas į rinkėjų sąrašus;

•     kurioje rinkimų apylinkėje galite balsuoti;

•     apie galimybę balsuoti iš anksto, jeigu rinkimų dieną nebūsite savo rinkimų apylinkėje;

•     kaip balsuoti, jeigu susirgote ir rinkimų dieną negalėsite nuvykti į savo rinkimų apylinkę;

•     kaip susisiekti su apygardos ar apylinkės rinkimų komisija, komisijos adresą, darbo laiką; 

SMS siuntimas telefonu 1855:

Rinkėjas siųsdamas SMS žinutę numeriu 1855, gali sužinoti tik rinkimų apylinkės, į kurios rinkėjų sąrašą įrašytas, pavadinimą, numerį ir adresą bei rinkimų datą ir laiką. Asmuo žinutės laukelyje turi nurodyti savo asmens kodą, palikti tarpelį bei įrašyti paso arba asmens tapatybės kortelės numerį. Patikrinus, ar įrašyti duomenys atitinka Lietuvos Respublikos gyventojų registro duomenis, rinkėjui SMS žinute pateikiama ši informacija:

•     rinkėjo vardas, pavardė;

•     rinkimų apylinkės, į kurios rinkėjų sąrašą įrašytas rinkėjas, pavadinimas, numeris ir balsavimo patalpos adresas;

•     rinkėjo eilės numeris rinkimų apylinkės rinkėjų sąraše;

•     rinkimų data, balsavimo rinkimų apylinkės balsavimo patalpoje laikas.  

Naudojimosi paslauga sąlygos

Norėdami gauti išsamią informaciją apie Jūsų įrašymą į rinkėjų sąrašą, būsite paprašyti pasakyti savo asmens kodą, vardą, pavardę. Paskambinę šiuo numeriu, sužinosite rinkimų apylinkę, savo rinkėjo kortelės numerį ir kt. Informacija teikiama vadovaujantis Asmens duomenų apsaugos įstatymu, todėl rinkėjo adreso skelbimas yra apribotas. Tik patys pasakę savo adresą, Jūs galėsite pasitikslinti, ar tikrai tokiu adresu esate įrašytas į rinkėjų sąrašą, ar tokiu adresu Jums yra išrašyta rinkėjo kortelė.

Nusiskundimų registracija

Telefonu 1855 galite pranešti apie rinkimų įstatymų pažeidimus. Taip pat galite pranešti, kad gyvenate deklaruotu adresu, bet negavote rinkėjo kortelės. Jūsų nusiskundimas bus perduotas apygardos rinkimų komisijai. Skundai registruojami prisistačius, o Jums atsisakius pranešti savo vardą ir pavardę skundai nebus nagrinėjami.