2004 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai
Atnaujinta - 2004 11 08, 10:33

Raimundas PALAITIS

Kandidato biografija

RAIMUNDAS PALAITIS
LIBERALŲ IR CENTRO SĄJUNGOS KANDIDATAS Į LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARIUS PAJŪRIO VIENMANDATĖJE RINKIMŲ APYGARDOJE, Nr. 22

Raimundas Palaitis gimė 1957 m. spalio 23 d. Palangoje mokytojų šeimoje. Pirmuosius penkerius metus augo kaime - Kartenoje, kur tėvai mokytojavo pagal pakyrimus. Mokyklą pradėjo lankyti ir baigė Palangoje.
Nusprendęs gilintis į matematiką, 1975 m. įstojo į Vilniaus universitetą, taikomosios matematikos specialybę. Studijuodamas 1978 m. vedė buvusią klasės draugę, tuometinę studentę, palangiškę Adelę. Paskutiniuose studijų kursuose Raimundas Palaitis pradėjo domėtis diskotekų organizavimu ir buvo vienas iš trijų universiteto diskotekos „Amicus" įsteigėjų. 1979 m. ši diskoteka Vilniuje laimėjo pirmąją vietą. Buvo aktyvus baidarių irkluotojas, rimtas sportinio bridžo žaidėjas.
Universitetą Palaičių šeima baigė 1980 m. ir grįžo į Palangą. Dirbdamas Kauno kardiologijos instituto Palangos filialo skaičiavimo centre, Raimundas Palaitis baigė matematinės kibernetikos aspirantūrą Matematikos-kibernetikos institute. Gyvendami mažame namelyje be patogumų, Palaičiai susilaukė dukters Barboros ir sūnaus Povilo.
1989 m. Lietuvoje papūtus laisvesniems vėjams, Raimundas Palaitis pabandė jėgas privačiame versle. Iš pradžių, dirbdamas Palangos ryšių mazge, savivaldybėje, privačią veiklą vertino tik kaip papildomą pajamų šaltinį, tačiau nuo 1992 m. tai tapo pagrindiniu ir vieninteliu užsiėmimu. Iš pradžių kūrė programinę įrangą kompiuteriams, vėliau persiorientavo į finansinę veiklą - prekybą akcijomis, investicijas. Tuo metu šeima susilaukė trečiosios atžalos - sūnaus Antano.
Nuo 1995 m. savo finansinio tarpininkavimo firmą perkėlė į Klaipėdą, kur dirbo iki 2000 metų uždarosios akcinės bendrovės „Klaipėdos vertybiniai popieriai" direktoriumi.
Nuo 1994 m. Raimundas Palaitis įsitraukė į politinę veiklą. Tapo pirmosios savo gyvenime politinės partijos - Lietuvos liberalų sąjungos - nariu ir po metų, 1995 m., išrenkamas į Palangos miesto savivaldybės tarybą. Nuo 2000 m. balandžio 13 d. iki lapkričio 2 d. - Palangos miesto meras, vėliau vienmandatėje Pajūrio apygardoje išrenkamas į Lietuvos Respublikos Seimą. Seime ėjo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojo pareigas ir buvo Seimo Liberalų-Centro frakcijos seniūno pavaduotoju.
2004 m. tapo našliu - po ilgos ir sunkios ligos žmona Adelė paliko šeimą. Kartu pragyventi 25 metai. Duktė Barbora mokosi paskutiniame Vilniaus universiteto viešųjų ryšių magistrantūros kurse. Sūnus Povilas įstojo į Tarptautinę verslo vadybos mokyklą. Sūnus Antanas mokosi šeštoje klasėje, lanko B. Dvariono muzikos mokyklą.
Raimundas Palaitis laisvai kalba anglų ir rusų kalbomis.