2004 m. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai
 
Rinkėjų sąrašų sudarymas, tikslinimas
Balsavimas rinkimų dieną
Balsavimas namuose
Kaip užpildyti rinkimų biuletenį
  Balsavimas pašto skyriuose
Balsavimas užsienyje
Balsavimas laivuose


1855 – informacija rinkėjui


Gerbiamus rinkėjus kviečiame pasinaudoti Vyriausiosios rinkimų komisijos trumpuoju telefono numeriu 1855. Informacinė linija veiks nuo rugsėjo 15 d. iki spalio 24 d. Informacija nemokama. Reikia mokėti sujungimo mokestį – 14 ct ir vietinių pokalbių tarifu apskaičiuotą pokalbio kainą. Informacinės linijos darbo laikas nuo 8 val. iki 22 val.

Telefonu 1855 galite sužinoti:
  • Kurioje rinkimų apylinkėje Jums yra išrašytas rinkėjo pažymėjimas
  • Kurioje rinkimų apylinkėje galite balsuoti
  • Kur ir kada balsuoti, jeigu rinkimų dienomis nebūsite savo rinkimų apylinkėje
  • Kaip balsuoti, jeigu susirgote ir rinkimų dieną negalėsite nuvykti į savo rinkimų apylinkę
  • Kaip susisiekti su apygardos arba apylinkės rinkimų komisija, jos adresas, darbo laikas
  • Apie rinkėjų pažymėjimų balsuoti paštu gavimo tvarką;

Telefonu 1855 galite paprašyti paslaugos:
Jeigu pageidaujate balsuoti paštu ir neturite rinkėjo pažymėjimo – galite paprašyti Jūsų rinkėjo pažymėjimo duomenis atsiųsti į tos apygardos rinkimų komisiją, iš kurios Jums patogu pasiimti rinkėjo pažymėjimą. Turėdami rinkėjo pažymėjimą galėsite balsuoti paštu nuo spalio 5 d. iki spalio 7 d. visuose paštuose; spalio 8 d. – paskutinė diena balsuoti tos apygardos (savivaldybės) pašte, kurios rinkėjų sąrašuose esate įrašytas. Pakartotinis balsavimas – nuo spalio 19 d. iki spalio 21 d. visuose paštuose, spalio 22 d. paskutinė diena balsuoti tos apygardos (savivaldybės) pašte, kurios rinkėjų sąrašuose esate įrašytas.

Naudojimosi paslauga sąlygos:
Norėdami gauti pilną informaciją apie Jūsų įrašymą į rinkėjų sąrašą, būsite paprašyti pasakyti savo asmens kodą, vardą, pavardę. Sužinosite rinkimų apylinkę, savo rinkėjo pažymėjimo numerį ir kt. Informacija teikiama vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, todėl yra apribojimas skelbti rinkėjo adresą. Pats interesantas gali pasakyti savo adresą, norėdamas pasitikslinti ar tikrai tokiu adresu jis yra įrašytas rinkėjų sąraše, ar tokiu adresu jam yra išrašytas rinkėjo pažymėjimas.

Nusiskundimų registracija:
Telefonu 1855 galite pranešti, kad gyvendamas deklaruotu adresu negavote rinkėjo pažymėjimo. Galite pranešti ir apie kitus Seimo rinkimų įstatymo pažeidimus.

Projekto vykdytojai:
Trumpuoju telefono numeriu 1855 atsiliepia ir informaciją perduoda UAB "Lintel" informacijos ir paslaugų centras.