Puslapius kuria ir palaiko Lietuvos Respublikos Seimo Informacijos technologijų departamentas.
Duomenys pateikiami iš Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenų bazių.
Laukiame Jūsų pastabų ir pasiūlymų.

English

Ką daryti, jei negavote rinkėjo pažymėjimo?Pagal Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo 31 straipsnio 2 dalį, rinkėjo pažymėjimas įteikiamas arba rinkėjui asmeniškai, arba kitam kartu su rinkėju gyvenančiam asmeniui, arba rinkėjo kaimynui, kuris pažįsta rinkėją ir įsipareigoja perduoti šiam rinkėjo pažymėjimą. Rinkėjo pažymėjimų įteikimas rinkėjams turi būti baigtas ne vėliau kaip likus 20 dienų iki rinkimų, tai yra iki 2003 m. gegužės 26 d.

Jei laiku negavote rinkėjo pažymėjimo, pasiteiraukite kaimynų, ar apylinkės komisijos narys jiems nepaliko Jūsų rinkejo pažymejimo.

Pagal to paties straipsnio 3 dalį, rinkėjas, kuris laiku negavo rinkėjo pažymėjimo arba kuriam buvo išduotas rinkėjo pažymėjimas su netikslumais, privalo nedelsdamas pranešti apie tai apylinkės rinkimų komisijai, kurios aptarnaujamoje teritorijoje gyvena. Būtina turėti savo pasą.

Priežastys dėl kurių negavote rinkėjo pažymėjimo gali būti kelios.
    Rinkėjo pažymėjimas Jums buvo išrašytas, bet nebuvo įteiktas. Pažymėjimą ar jo dublikatą galite atsiimti savo rinkimų apylinkėje bet kada, taip pat ir rinkimų dieną.
    Gali paaiškėti, kad rinkėjo pažymėjimas Jums neišrašytas. Jums būtina vykti į savo rinkimų apylinkę nedelsiant, vėliausiai iki birželio 5 d. ir užpildyti rinkėjo prašymą įrašyti į apylinkės rinkėjų sąrašą. Turėkite įrodymus, kad gyvenate būtent šiuo adresu.Vyriausioji rinkimų komisija, Gedimino 53, Vilnius, Lietuva. Tel. 2396969
Komentarus dėl turinio siųskite adresu ZeVaig@lrs.lt,
dėl svetainės - rinkweb@lrs.lt
LRS ITD©, 2002