Puslapius kuria ir palaiko Lietuvos Respublikos Seimo Informacijos technologijų departamentas.
Duomenys pateikiami iš Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenų bazių.
Laukiame Jūsų pastabų ir pasiūlymų.

English

Kandidatų kėlimasPagal Seimo rinkimų įstatymo 2 straipsnį, Seimo nariu gali būti renkamas Lietuvos Respublikos pilietis, kuris nesusijęs priesaika ar pasižadėjimu su užsienio valstybe ir rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 25 metų bei nuolat gyvena Lietuvoje.
Seimo nariais negali būti renkami asmenys, kurie, likus 65 dienoms iki rinkimų, yra nebaigę atlikti bausmės pagal teismo paskirtą nuosprendį, taip pat asmenys, teismo pripažinti neveiksniais arba nepakaltinamais. Seimo nariais negali būti renkami asmenys, rinkimų dieną atliekantys tikrąją karo arba alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą, taip pat likus 65 dienoms iki rinkimų neišėję į atsargą krašto apsaugos sistemos, policijos ir vidaus tarnybos karininkai, puskarininkiai ir liktiniai, kitų sukarintų ir saugumo tarnybų apmokami pareigūnai.

Pagal Seimo rinkimų įstatymo 37 straipsnį, kandidatus į Seimo narius gali kelti:
  1. vienmandatėse rinkimų apygardose partija, įregistruota pagal Politinių partijų ir politinių organizacijų įstatymą ne vėliau kaip prieš 65 dienas iki rinkimų;
  2. vienmandatėje rinkimų apygardoje kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis, kuris gali būti renkamas Seimo nariu, gali išsikelti kandidatu į Seimo narius, jeigu jo išsikėlimą parašais paremia ne mažiau kaip vienas tūkstantis tos apygardos rinkėjų.
Seimo rinkimų įstatymo 38 straipsnis nurodo, kokius pareiškinius dokumentus partija turi įteikti Vyriausiajai rinkimų komisijai, asmuo, nusprendęs išsikelti kandidatu į Seimo narius, - apygardos rinkimų komisijai. Pareiškinių dokumentų įteikimas pradedamas likus 65 dienoms ir baigiamas 17 valandą likus 34 dienoms iki rinkimų., tai yra nuo 2003 m. balandžio 11 d. iki 2003 m. gegužės 12 d. 17 val.

Pagal Seimo rinkimų 41 straipsnio 1 dalį, rinkimų užstatas vienam kandidatui į Seimo narius įregistruoti vienmandatėje rinkimų apygardoje yra lygus paskutinio paskelbto šalies ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (toliau – VMDU) 1 dydžiui, tai yra 1145 litai.

Pagal Seimo rinkimų 42 straipsnio 3 dalį, jeigu asmuo yra davęs sutikimą būti iškeltas (ar išsikėlė pats) daugiau kaip vienoje vienmandatėje rinkimų apygardoje, jis išbraukiamas iš visų kandidatų sąrašų visose vienmandatėse rinkimų apygardose.

Pagal Seimo rinkimų 45 straipsnio 1 dalį, likus ne mažiau kaip 30 dienų iki rinkimų, tai yra iki 2003 m. gegužės 16 d., Vyriausioji rinkimų komisija „Valstybės žiniose“ paskelbia vienmandatėse rinkimų apygardose iškeltus kandidatus.


Vyriausioji rinkimų komisija, Gedimino 53, Vilnius, Lietuva. Tel. 2396969
Komentarus dėl turinio siųskite adresu ZeVaig@lrs.lt,
dėl svetainės - rinkweb@lrs.lt
LRS ITD©, 2002