Trumpasis numeris 1855 — informacija rinkėjui

Trumpasis numeris 1855 — informacija rinkėjui

Kviečiame naudotis Vyriausiosios rinkimų komisijos informaciniu telefono numeriu 1855. Informacinė paslauga veiks nuo 2014 m. balandžio 16 d. iki 2014 m. gegužės 25 d. Informacinės linijos darbo laikas – 07:00-20:00 val.

Trumpuoju numeriu 1855 galima skambinti iš „Bitės", „Omnitel", „Tele2" ir TEO tinklų. Skambučio kaina – kaip į savo tinklą pagal plano tarifus.

Telefonu 1855 sužinosite:

• ar esate įrašytas į rinkėjų sąrašus;

• kurioje rinkimų apylinkėje galite balsuoti;

• apie galimybę balsuoti iš anksto, jeigu rinkimų dieną nebūsite savo rinkimų apylinkėje;

• kaip balsuoti, jeigu susirgote ir rinkimų dieną negalėsite nuvykti į savo rinkimų apylinkę;

• kaip susisiekti su savivaldybės ar apylinkės rinkimų komisija, komisijos adresą, darbo laiką;

Naudojimosi paslauga sąlygos

Norėdami gauti išsamią informaciją apie Jūsų įrašymą į rinkėjų sąrašą, būsite paprašyti pasakyti savo asmens kodą, vardą, pavardę. Paskambinę šiuo numeriu, sužinosite rinkimų apylinkę, savo rinkėjo kortelės numerį ir kt. Informacija teikiama vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, todėl rinkėjo adreso skelbimas yra apribotas. Tik patys pasakę savo adresą, Jūs galėsite pasitikslinti, ar tikrai tokiu adresu esate įrašytas į rinkėjų sąrašą, ar tokiu adresu Jums yra išrašyta rinkėjo kortelė.

Nusiskundimų registracija

Telefonu 1855 galite pranešti apie rinkimų įstatymų pažeidimus. Taip pat galite pranešti, kad gyvenate deklaruotu adresu, bet negavote rinkėjo kortelės. Jūsų nusiskundimas bus perduotas savivaldybės rinkimų komisijai. Skundai registruojami prisistačius, o Jums atsisakius pranešti savo vardą ir pavardę skundai nebus nagrinėjami.