Rinkėjai išsirinko: balsavo 41,22 % į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų

2019-03-17

Šiandien 41 savivaldybėje, kurioje merai nebuvo išrinkti pirmąjį kartą balsuojant, rinkėjai rinko savivaldybių merus iš dviejų kandidatų į merus, gavusių daugiausia balsų pirmą kartą balsuojant.

Rinkėjai išsirinko: balsavo 41,22 % į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) informuoja, kad 20 val., uždarius rinkimų apylinkes, galima konstatuoti, kad rinkimų dieną savivaldybių tarybų rinkimuose balsavo 34,91% į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų. Iš viso, įskaitant ir išankstinio balsavimo metu balsavusiuosius, savo valią rinkimuose išreiškė 41,22 % į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų. Aktyviausiai balsavo Lazdijų (64,21 %), Ignalinos (57,74 %) ir Šilalės (55,87 %) rajonų savivaldybių rinkėjai.

Tuo tarpu prieš dvi savaites, 2019 m. kovo 3 d., rinkimų dieną balsavo 41,55 % rinkėjų. Iš viso (kartu su išankstiniu balsavimu) balsavo 47,80 % rinkėjų.

VRK pasiekė įvairiomis komunikavimo priemonėmis pasiekė pranešimai apie galimus rinkimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus. Visi pranešimai yra vertinami ir tiriami. Dažniausiai pasitaikantys yra pranešimai dėl galimų rinkimų agitacijos tvarkos pažeidimų. VRK duomenimis, policija surašė 4 administracinių nusižengimų protokolus.

Spaudos konferencijos, vykusios šiandien 20 val. metu, tiek visuomeninės organizacijos ,,Baltosios pirštinės" atstovai, tiek VRK pirmininkė Lauros Matjošaitytė pasidžiaugė, kad rinkimai praėjo sklandžiai. VRK pirmininkė pažymėjo, kad įvykę rinkimai byloja apie tai, kad Lietuvos Respublikos visuomenė darosi sąmoningesnė.

Uždarius rinkimų apylinkes, pradėti skaičiuoti rinkėjų balsai. Apylinkių rinkimų komisijos visus suskaičiuotus balsus suves į VRK informacinę sistemą, o šie bus publikuojami VRK interneto svetainėje.

Tiek komisijų nariai, deleguoti skirtingų politinių partijų, visuomeninių rinkimų komitetų ir t. t., tiek rinkimų stebėtojai, dalyvaujantys balsų skaičiavimo procedūroje, turi galimybę sulyginti VRK viešai interneto svetainėje skelbiamus duomenis su popieriniu balsų skaičiavimo protokolu. Rinkimų apylinkėse suskaičiuoti rinkimų biuleteniai ir popieriniai balsų skaičiavimo protokolai bus perduodami savivaldybių rinkimų komisijoms.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad galutinius rinkimų rezultatus, išnagrinėjusi visus skundus ir nustačiusi visus rinkimų rezultatus konkrečioje rinkimų apygardoje, tvirtina VRK ne vėliau kaip per 7 dienas po rinkimų ir rinkimų rezultatus paskelbia VRK interneto svetainėje.

Susipažinti su rinkėjų aktyvumu žemėlapyje galima čia.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942
El. p.: komunikacija@vrk.lt