Preliminariais duomenimis Visagino mero rinkimus laimėjo Erlandas Galaguz

2023-05-07

Gegužės 7 d. vyko Visagino savivaldybės mero rinkimų pakartotinis balsavimas. Sprendimas surengti pakartotinį balsavimą Visagino savivaldybėje priimtas vykdant Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą, kuriuo Vyriausioji rinkimų komisija buvo įpareigota iš naujo organizuoti pakartotinį balsavimą Visagino savivaldybės mero rinkimuose.

Preliminariais duomenimis Visagino mero rinkimus laimėjo Erlandas Galaguz
Dėl Visagino savivaldybės mero posto varžėsi du daugiausiai rinkėjų balsų pirmajame savivaldybių tarybų ir merų rinkimų ture gavę kandidatai – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Erlandas Galaguz ir Partijos „Laisvė ir teisingumas" kandidatė Dalia Štraupaitė.
Šiuose rinkimuose rinkėjų aktyvumas balsuojant iš anksto siekė 11,15 proc., tuo tarpu rinkimų dieną prie balsadėžių atvyko 35,77 proc. Visagino savivaldybės rinkėjų. Bendras rinkėjų aktyvumas Visagino savivaldybės mero rinkimų pakartotiniame balsavime, skaičiuojant rinkėjų aktyvumą iki rinkimų dienos ir rinkimų dieną pasiekė 46,93 proc.
Visagino savivaldybės rinkimų apylinkėms baigus skaičiuoti rinkėjų balsus, preliminariais duomenimis, Visagino savivaldybės mero rinkimus laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Erlandas Galaguz, surinkęs 59,13 proc. rinkėjų balsų. Partijos „Laisvė ir teisingumas" kandidatė Dalia Štraupaitė sulaukė 40,87 proc. rinkėjų palaikymo.
 
 
Vyriausioji rinkimų komisija sprendimą dėl galutinių rezultatų patvirtinimo Visagino savivaldybėje turi priimti ne vėliau kaip per 7 dienas.
 
Kontaktams: