Gegužės 12 d. rinkimų ir referendumų rezultatų skaičiavimas gali užtrukti ilgiau

2019-05-10

2019 m. gegužės 12 d., sekmadienį, vyks Respublikos Prezidento rinkimai ir referendumai dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų.

Gegužės 12 d. rinkimų ir referendumų rezultatų skaičiavimas gali užtrukti ilgiau
Atsižvelgiant į tai, jog pirmą kartą istorijoje rinkėjams, dėl tam tikrų priežasčių rinkimų dieną negalintiems atvykti balsuoti į savo rinkimų apylinkę, buvo sudarytos galimybės net 5 dienas balsuoti iš anksto bet kurioje Lietuvos Respublikos savivaldybėje, bei tai, jog vienu metu vyksta Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai ir referendumai dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų, gegužės 12-ąją, rinkimų dieną, komisijų laukia didelis iššūkis – gerokai didesnis skaičiuojamų išankstinio balsavimo vokų ir juose esančių biuletenių skaičius. 
Kadangi išankstinio balsavimo metu paduoti rinkėjų balsai skaičiuojami tik po to, kai yra suskaičiuojami rinkimų dieną balsadėžėje rasti biuleteniai, bei tai, kad gautų vokais balsų skaičiavimo procedūra yra gerokai sudėtingesnė ir užima daug laiko, rinkimų apylinkės, gavusios didesnį kiekį rinkėjų išankstinio balsavimo vokų su jų balsais, užtruks ilgiau skaičiuodamos biuletenius.
Dėl šių priežasčių rezultatų skaičiavimo procedūra gali užtrukti ilgiau nei įprastai ir rinkimų bei referendumų rezultatai gali pasirodyti vėliau.
 
 
Kontaktams: