Birželio 15 d. prasidės kandidatų į Respublikos Seimą rugsėjo 8 d. rinkimams pareiškinių dokumentų pateikimas

2019-06-14

2019 m. birželio 15 d. prasidės kandidatų į Seimo narius pareiškinių dokumentų pateikimas Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) Seimo rinkimams Žirmūnų Nr. 4, Gargždų Nr. 31 ir Žiemgalos Nr. 46 rinkimų apygardose.

Birželio 15 d. prasidės kandidatų į Respublikos Seimą rugsėjo 8 d. rinkimams pareiškinių dokumentų pateikimas

Teisės aktai numato, kad kandidatų iškėlimas pradedamas ne anksčiau kaip likus 85 dienoms ir baigiamas ne vėliau kaip likus 65 dienoms iki rinkimų dienos, t. y. nuo 2019 m. birželio 15 d. iki 2019 m. liepos 5 d. 17 val.

Teisės aktai įpareigoja VRK per 3 dienas nuo pareiškinių dokumentų gavimo kandidatui į Seimo narius išduoti rinkėjų parašų rinkimo lapus ir aktyvuoti elektroninį kandidatų parėmimą portale „Rinkėjo puslapis".

Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymas numato, kad kandidatą į Seimo narius savo parašais popieriniuose parašų rinkimo lapuose bei portale „Rinkėjo puslapis" turi paremti ne mažiau kaip 1 tūkstantis tos rinkimų apygardos rinkėjų parašų, kurioje kandidatas išsikėlė arba buvo iškeltas.

Respublikos Seimo rinkimų įstatymas įtvirtina, kad kandidatus į Seimo narius vienmandatėse rinkimų apygardose gali kelti partija, įregistruota pagal Lietuvos Respublikos politinių partijų įstatymą ne vėliau kaip likus 185 dienoms iki rinkimų, atitinkanti Politinių partijų įstatymo reikalavimus dėl partijos narių skaičiaus ir neturinti partijos, kuriai inicijuojamas likvidavimas, ar likviduojamos partijos teisinio statuso. Vienmandatėje rinkimų apygardoje kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis, kuris gali būti renkamas Seimo nariu, gali išsikelti kandidatu į Seimo narius.

Partija kelti kandidatus, o pilietis išsikelti kandidatu gali po to, kai yra įregistruoti politinės kampanijos dalyviu pagal Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą.

2019 m. birželio 17 d. baigiamas savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registravimas 2019 m. rugsėjo 8 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams Gargždų Nr. 31 ir Žiemgalos Nr. 46 rinkimų apygardose, o š. m. birželio 26 d. Žirmūnų Nr. 4 rinkimų apygardoje. Asmenys, užsiregistravę politinės kampanijos dalyviais 2019 m. rugsėjo 8 d. Respublikos Seimo rinkimuose yra skelbiami čia.

Neužsiregistravusieji politinės kampanijos dalyviais š. m. rugsėjo 8 d. vyksiantiems naujiems rinkimams į Seimą vienmandatėse Žirmūnų Nr. 4, Gargždų Nr. 31 ir Žiemgalos Nr. 46 rinkimų apygardose teikti pareiškinių dokumentų teisės neturės.

Su kandidatų į Respublikos Seimo narius teikiamų pareiškinių dokumentų sąrašu galima susipažinti čia.

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt