VRK priėmė sprendimą dėl politinės reklamos įrengimo ir viešinimo reglamentavimo pažeidimų

2019-03-22

Šiandien, kovo 22 d., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), vadovaudamasi Kaišiadorių rajono savivaldybės rinkimų komisijos ir VRK narių darbo grupės sudaryta išvada, priėmė sprendimą dėl Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų į Kaišiadorių rajono merus ir tarybą bei Lietuvos socialdemokratų partijos ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatų į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybą sąrašų politinės reklamos įrengimo ir viešinimo reglamentavimo pažeidimų.

VRK priėmė sprendimą dėl politinės reklamos įrengimo ir viešinimo reglamentavimo pažeidimų

Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 16 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad politinės kampanijos laikotarpiu viešosios informacijos rengėjai ar skleidėjai skleisti politinę reklamą gali tik pagal VRK pateiktus politinės reklamos įkainius ir sąlygas. Taip pat Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 7 ir 8 straipsniuose nustatyta politinių partijų ir kitų savarankiškų politinės kampanijos dalyvių politinių kampanijų finansavimo šaltinius.

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos socialdemokratų partijos kandidato į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narius – merus Algimanto Radvilos ir Lietuvos socialdemokratų partijos Kaišiadorių rajono sąrašo politinė reklama, įrengta ant parduotuvių „Pasagėlė" ir reklaminiuose stenduose, kuriuos yra išsipirkusios UAB „Aradva" ir UAB „Alivdara", pažeidžia Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 16 straipsnio 4 dalį, buvo nuspręsta UAB „Aradva" ir UAB „Alivdara" taikyti Administracinių nusižengimų kodekso 92 straipsnyje numatytą atsakomybę už pakartotinį išorinės politinės reklamos skleidimą nepateikus Vyriausiajai rinkimų komisijai viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų deklaracijų bei įkainių.

Taip pat buvo pripažinta, kad Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidato į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narius – merus Karolio Petkevičiaus politinė reklama, įrengta UAB „Nemuno baldai" priklausančiame reklaminiame stende, esančiame adresu Gedimino g., Kaišiadoryse, bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidato į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narius – merus Dariaus Vilimo politinė reklama, įrengta UAB „Beržas" priklausančiame stende, esančiame adresu Vytauto Didžiojo g. 2, Kaišiadoryse, laikomos pažeidžiančiomis Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 16 straipsnio 4 dalį. Nuspręsta įspėti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatą į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narius – merus Karolį Petkevičių bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narius – merus Darių Vilimą, kad politinė reklama turi būti deklaruota pagal VRK pateiktus politinės reklamos įkainius ir sąlygas.

Išorinės politinės reklamos skleidimo taisyklių 12 punkte nustatyta, kad draudžiama įrengti ir skleisti išorinę politinę reklamą neturint žemės, statinių ar kitų objektų, ant kurių ar kuriuose ji įrengiama, savininko sutikimo.

Atsižvelgiant į tai, nuspręsta pripažinti, kad Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidato į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narius – merus Karolio Petkevičiaus ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Kaišiadorių rajono sąrašo politinė reklama, įrengta adresu Gedimino g. 61, Kaišiadorys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidato į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narius – merus Dariaus Vilimo politinė reklama, įrengta šalia Palomenės ir Žaslių gatvių sankryžos Gudienoje, Kaišiadorių r., laikomos pažeidžiančiomis Išorinės politinės reklamos skleidimo taisyklių 12 punktą. Taip pat buvo nutarta įspėti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatą į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narius – merus Karolį Petkevičių ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narius – merus Darių Vilimą, kad jie politinę reklamą gali įrengti ir viešinti tik gavę visų nekilnojamojo turto, ant kurio reklama bus įrengta ir viešinama, savininkų sutikimą.

Politinės reklamos žymėjimo tvarkos aprašo 14 punkte nustatyta, kad politinės reklamos žymėjimas turi būti aiškiai matomas.

Todėl buvo pripažinta, kad Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidato į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narius – merus Karolio Petkevičiaus ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio politinė reklama ant transporto priemonės „Peugeot" pažeidžia Politinės reklamos žymėjimo tvarkos aprašą. Buvo nutarta įspėti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatą į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos narius – merus Karolį Petkevičių, kad jo politinė reklama būtų pažymėta aiškiai.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt