Europos piliečių iniciatyva dėl Europos sostinių sujungimo greitaisiais traukiniais pradeda rinkti parašus

2023-05-30

Europos Komisija praneša, kad 2023 m. balandžio 18 d. įregistruota Europos piliečių iniciatyva „Sujunkime visas Europos sostines ir europiečius greitųjų traukinių tinklu" pradeda rinkti Europos Sąjungos valstybių narių piliečių parašus.

Europos piliečių iniciatyva dėl Europos sostinių sujungimo greitaisiais traukiniais pradeda rinkti parašus

Šios Europos piliečių iniciatyvos koordinatorių tikslas – visas Europos sostines sujungti greitųjų geležinkelių linijomis.

Iniciatyvos koordinatoriai ragina Europos Komisiją kuo greičiau pateikti pasiūlymą dėl teisiškai privalomo akto, kad būtų sukurtas Europos greitųjų traukinių tinklas. Tai reiškia, kad turi būti sujungti esami greitųjų geležinkelių tinklai ir nutiestos greitųjų geležinkelių linijos ten, kur jų dar nėra.

ES valstybių narių piliečių pritarimo parašus iniciatyvos koordinatoriai pradeda rinkti 2023 m. gegužės 30 d.

Plačiau apie šią Europos piliečių iniciatyvą galima paskaityti Europos Komisijos interneto svetainėje.  

Tam, kad dėl šios Europos piliečių iniciatyvos būtų pradėtas ES politikos formavimas, reikia, kad ES piliečiai, gyvenantys bent 7 skirtingose valstybėse narėse, ir sulaukę amžiaus, nuo kurio galima balsuoti Europos Sąjungos Parlamento rinkimuose, per vienerius metus surinktų ne mažiau kaip vieną milijoną Europos Sąjungos piliečių parašų, palaikančių šią iniciatyvą.

Kiekvienoje iš 7 valstybių narių iniciatyvą turi pasirašyti tam tikras minimalus reglamente nustatytas piliečių skaičius. Tokiu atveju, jei iniciatyvos organizatoriai nuspręstų rinkti piliečių parašus Lietuvoje, jie turėtų surinkti mažiausiai 7 755 – tai yra minimalus mūsų šaliai numatytas pritarimo pareiškimų skaičius.

Savo parašu paremti ir taip išreikšti palaikymą šiai ir kitoms Europos piliečių iniciatyvoms galima ČIA.

Lietuvoje už Europos Sąjungos piliečių iniciatyvų koordinavimą, pritarimo parašų tikrinimą, iniciatyvų veiklų viešinimą ir sertifikatų apie iniciatyvas parėmusių Lietuvos Respublikos piliečių išdavimą yra atsakinga Vyriausioji rinkimų komisija.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt