Alytaus radijas FM99, LRT televizija ir Info TV pažeidė rinkimų agitacijos draudimą rinkimų dieną

2019-07-24

Š. m. liepos 24 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pripažino, kad rinkimų agitacijos draudimą savivaldybių tarybų rinkimų dieną pažeidė:

Alytaus radijas FM99, LRT televizija ir Info TV pažeidė rinkimų agitacijos draudimą rinkimų dieną
1. Alytaus radijas FM99, 2019 m. kovo 3 d. pakartojęs laidą „999 sekundės su miesto vadovu", kurioje dalyvavo tuometis Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius;
2. LRT televizija, 2019 m. kovo 3 d. pakartojusi dalį laidos „Istorijos detektyvai", kurioje dalyvavo kandidatas į Vilniaus miesto merus Dainius Kreivys;
3. Info TV, 2019 m. kovo 16 d. pakartojusi dalį laidos „Valanda su Rūta", kurioje dalyvavo 4 pretendentai į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose: Petras Gražulis, Valentinas Mazuronis, Mindaugas Puidokas, Naglis Puteikis.
Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 53 straipsnis numato, kad rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos, išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui. Jeigu tuo pačiu metu kartu vyksta arba Seimo rinkimų, arba Respublikos Prezidento rinkimų, arba rinkimų į Europos Parlamentą agitacija ar agitacija dėl referendumo, jų agitacija draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos tokiomis pačiomis, kaip šioje dalyje nurodyta, sąlygomis ir tvarka.
Primename, kad savivaldybių tarybų rinkimai vyko 2019 m. kovo 3 d., pakartotinis balsavimas 41 savivaldybėje – kovo 17 d. Vadinasi, rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiai buvo nuo 2019 m. kovo 2 d. 1 val. iki kovo 3 d. 20 val. ir nuo kovo 16 d. 1 val. iki kovo 17 d. 20 val.
VRK priėmė sprendimą įspėti minėtuosius viešosios informacijos skleidėjus ir jiems administracinės atsakomybės netaikyti. Taip pat jiems rekomendavo imtis kontrolės priemonių, kad rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu nebūtų kartojamos laidos, kuriose kalbama apie kandidatus.
 
 
 
Kontaktams: