Liko mažiau kaip savaitė registruotis dalyvauti pirmalaikiuose Seimo nario rinkimuose Raseinių-Kėdainių apygardoje

2023-06-07

Politinės kampanijos dalyvių registracija dalyvauti š. m. rugsėjo 3 d. vyksiančiuose pirmalaikiuose Lietuvos Respublikos Seimo nario rinkimuose Raseinių-Kėdainių apygardoje baigiasi birželio 12 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad liko vos kelios dienos registruotis juose dalyvauti.

Liko mažiau kaip savaitė registruotis dalyvauti pirmalaikiuose Seimo nario rinkimuose Raseinių-Kėdainių apygardoje

Iki šiol VRK jau yra registravusi penkis politinės kampanijos dalyvius. Kandidatus į Seimo narius šiuose rinkimuose planuoja kelti Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos", Liberalų sąjūdis, Lietuvos regionų partija, Lietuvos socialdemokratų partija ir Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai.

Registruotų politinės kampanijos dalyvių sąrašą galite rasti ČIA.

Rinkimų kodeksas numato, kad politinės kampanijos dalyviais registruotis privalo politinės partijos, kurios planuoja kelti kandidatus į Seimo narius šiuose rinkimuose. Taip pat – teisę būti kandidatais turintys fiziniai asmenys, ketinantys išsikelti savarankiškai.

Politinės kampanijos dalyvių registravimas vyks iki š. m. birželio 12 d. (imtinai). Tą pačią dieną, iki rinkimų likus 83 dienoms, prasidės kandidatų pareiškinių dokumentų pateikimas. Juos teikti galės tik savarankiškais politinės kampanijos dalyviais užsiregistravę asmenys. 

Registracijai reikalingas dokumentų formas galima parsisiųsti ČIA

Prasidėjus politinei kampanijai tik užsiregistravus politinės kampanijos dalyviu galima įgyti turtinių prievolių dėl rinkimų politinės kampanijos išlaidų (sudaryti sutartis, užsakyti paslaugas). Visos rinkimų politinės kampanijos pajamos ir išlaidos ar prisiimti finansiniai įsipareigojimai ne vėliau kaip per 10 darbo dienų registruojami finansavimo apskaitos žiniaraštyje, šie duomenys skelbiami VRK interneto svetainėje. 

VRK primena, kad politinės kampanijos dalyviai, iki paskeldami mokamą politinę reklamą socialiniuose tinkluose, turi VRK deklaruoti paskyras ir asmenis, kurie yra įgalioti administruoti bei apmokėti už mokamos reklamos tose konkrečiose paskyrose sklaidą.

Pernai įsigaliojęs naujas reglamentavimas numato draudimą politinės kampanijos dalyviams priimti aukas grynaisiais pinigais. Taip pat – būtina apskaityti ir savanoriškus darbus (laikant juos nepinigine auka) Politinės kampanijos finansavimo apskaitos žiniaraštyje bei pateikti VRK visas sudarytas sutartis, kurias VRK paviešins savo interneto svetainėje. 

Pirmalaikiai Seimo nario rinkimai Raseinių-Kėdainių apygardoje vyks 2023 m. rugsėjo 3 d. 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt