VRK lankėsi svečiai iš Kirgizijos

2019-08-13

Š. m. rugpjūčio 12-13 dienomis Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) lankėsi svečiai – Kirgizijos Respublikos Parlamento pirmininko pavaduotojas Mirlan Bakirov bei šio Parlamento narė Ainuru Altybaeva, Kirgizijos Respublikos centrinės rinkimų ir referendumų komisijos pirmininkė Nurzhana Shaildabekova ir šios komisijos narys Almaz Asanaliev, Politinių partijų atskaitomybės formų ir finansavimo standartų kūrimo ekspertė Raida Bashirova bei Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuro atstovas Alexey Gromov. Vizito tikslas – apsikeisti patirtimi dėl politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės, nustatyto teisinio reglamentavimo šioje srityje.

VRK lankėsi svečiai iš Kirgizijos

Svečius priėmė VRK pirmininkės pavaduotoja-sekretorė Svetlana Misevičienė, VRK Duomenų apsaugos pareigūnas Rokas Stabingis, Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė ir Finansų skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Brazauskienė.

Susitikimo metu vyko diskusijos dėl politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo teisinio reguliavimo, politinių partijų finansavimo iš valstybės biudžeto modelio bei politinių partijų finansavimo kontrolės ir audito metodų. Taip pat susitikimo metu buvo pristatyti politinių kampanijų finansavimo pagrindai, supažindinta su politinių partijų ir kampanijų finansavimo informacine sistema bei diskutuojama dėl rinkimų organizavimo finansavimo.

Kontaktams: