Registracija dalyvauti Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimuose jau vyksta

2023-06-29

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad jau galima teikti dokumentus ir registruotis tapti pirmalaikių Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimų politinės kampanijos dalyviais.

Registracija dalyvauti Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimuose jau vyksta

Šiuo metu VRK jau yra gavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos dokumentus registruoti šią partiją kaip politinės kampanijos dalyvį. 

Politinės partijos, politiniai komitetai ir save keliantys kandidatai registruotis šiuose rinkimuose galės iki š. m. liepos 17 dienos. Tam reikėtų kreiptis į VRK Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyrių, pateikdami politinės kampanijos dalyvio registracijai reikalingus dokumentus. 

Reikalingų dokumentų sąrašas publikuojamas ČIA

Gavusi dokumentus, VRK per 3 darbo dienas priims sprendimą dėl savarankiško politinės kampanijos dalyvio registravimo. 

VRK primena, kad tik Rinkimų kodekso nustatyta tvarka įregistruotas politinės kampanijos dalyvis turi teisę būti kandidatu arba kelti kandidatą dalyvauti rinkimuose. Taip pat – tik įregistruoti politinės kampanijos dalyviai gali priimti aukas ir įgyti kitų turtinių prievolių dėl politinės kampanijos išlaidų. 

Politinės kampanijos dalyvių registravimo tvarką reglamentuoja 2022 m. rugsėjo 6 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas Sp-74 „Dėl Savarankiškų ir atstovaujamųjų politinės kampanijos dalyvių registravimo ir registruotų politinės kampanijos dalyvių sąrašo paskelbimo tvarkos patvirtinimo"

Pirmalaikiai Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimai vyks spalio 8 d. 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt