Pirmalaikiai Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimai vyks spalio 8 d.

2023-06-27

Lietuvos Respublikos Seimas birželio 27 dieną išleido nutarimą, kuriuo skelbiama, kad pirmalaikiai Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimai šioje savivaldybėje turės būti surengti 2023 m. spalio 8 dieną.

Pirmalaikiai Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimai vyks spalio 8 d.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad nuo šių rinkimų paskelbimo dienos prasideda Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimų politinės kampanijos pradžia ir pradedami priimti savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registravimosi dokumentai.

Politinės partijos, politiniai komitetai ir save keliantys kandidatai jau gali registruotis dalyvauti pirmalaikiuose Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimuose.

Politinės kampanijos dalyvių registracija vyks iki š. m. liepos 17 dienos.

VRK primena, kad tik Rinkimų kodekso nustatyta tvarka įregistruotas politinės kampanijos dalyvis turi teisę būti kandidatu arba kelti kandidatą dalyvauti rinkimuose. Taip pat – tik įregistruoti politinės kampanijos dalyviai gali priimti aukas ir įgyti kitų turtinių prievolių dėl politinės kampanijos išlaidų.

Asmenys, norintys registruotis politinės kampanijos dalyviu, turėtų kreiptis į VRK Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyrių, pateikdami politinės kampanijos dalyvio registracijai reikalingus dokumentus. 

Gavusi dokumentus, VRK per 3 darbo dienas priims sprendimą dėl savarankiško politinės kampanijos dalyvio registravimo.

Politinės kampanijos dalyvių registravimo tvarką reglamentuoja 2022 m. rugsėjo 6 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimas Sp-74 „Dėl Savarankiškų ir atstovaujamųjų politinės kampanijos dalyvių registravimo ir registruotų politinės kampanijos dalyvių sąrašo paskelbimo tvarkos patvirtinimo"

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt