Liko mažiau nei savaitė registruotis dalyvauti pirmalaikiuose Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimuose

2023-07-11

Politinės kampanijos dalyvių registracija dalyvauti 2023 m. spalio 8 d. vyksiančiuose pirmalaikiuose Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimuose baigiasi liepos 17 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad liko nebedaug laiko registruotis juose dalyvauti.

Liko mažiau nei savaitė registruotis dalyvauti pirmalaikiuose Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimuose
Iki šiol VRK jau yra registravusi keturis politinės kampanijos dalyvius. Kandidatus į Kupiškio rajono savivaldybės merus planuoja kelti Liberalų sąjūdis, Lietuvos regionų partija, Lietuvos socialdemokratų partija ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.
Nuolat atnaujinamą registruotų politinės kampanijos dalyvių sąrašą galite rasti ČIA.
Rinkimų kodeksas numato, kad politinės kampanijos dalyviais registruotis privalo politinės organizacijos (politinės partijos ir politiniai komitetai), kurios planuoja kelti kandidatus į merus šiuose rinkimuose. Taip pat – teisę būti kandidatais turintys fiziniai asmenys, ketinantys išsikelti savarankiškai.
Politinės kampanijos dalyvių registravimas vyks iki š. m. liepos 17 d. (imtinai). Tą pačią dieną, iki rinkimų likus 83 dienoms, prasidės kandidatų pareiškinių dokumentų pateikimas Vyriausiosios rinkimų komisijos informacinėje sistemoje. Juos teikti galės tik savarankiškais politinės kampanijos dalyviais užsiregistravę asmenys. 
Prasidėjus politinei kampanijai tik užsiregistravus politinės kampanijos dalyviu galima įgyti turtinių prievolių dėl rinkimų politinės kampanijos išlaidų (sudaryti sutartis, užsakyti paslaugas). Visos rinkimų politinės kampanijos pajamos ir išlaidos ar prisiimti finansiniai įsipareigojimai ne vėliau kaip per 10 darbo dienų registruojami finansavimo apskaitos žiniaraštyje, šie duomenys skelbiami VRK interneto svetainėje. 
VRK primena, kad politinės kampanijos dalyviai, iki paskelbdami mokamą politinę reklamą socialiniuose tinkluose, turi VRK deklaruoti paskyras ir asmenis, kurie yra įgalioti administruoti bei apmokėti už mokamos reklamos tose konkrečiose paskyrose sklaidą.
Pernai įsigaliojęs naujas reglamentavimas numato draudimą politinės kampanijos dalyviams priimti aukas grynaisiais pinigais. Taip pat – būtina apskaityti ir savanoriškus darbus (laikant juos nepinigine auka) Politinės kampanijos finansavimo apskaitos žiniaraštyje bei pateikti VRK visas sudarytas sutartis, kurias VRK paviešins savo interneto svetainėje. 
Pirmalaikiai Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimai vyks 2023 m. spalio 8 d.
 
Kontaktams: