Kupiškio rajono savivaldybės merą galės rinkti tik nuolatiniai šios savivaldybės gyventojai

2023-07-20

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad 2023 m. spalio 8 d. vyksiančiuose pirmalaikiuose Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimuose balsuoti turės teisę tik nuolatiniai šios savivaldybės gyventojai, t. y. gyventojai, savo gyvenamąją vietą deklaravę Kupiškio rajono savivaldybėje likus ne mažiau kaip 60 dienų iki rinkimų.

Kupiškio rajono savivaldybės merą galės rinkti tik nuolatiniai šios savivaldybės gyventojai
Vadovaujantis Rinkimų kodeksu, nuolatiniu savivaldybės gyventoju yra laikomas Lietuvos Respublikos pilietis arba teisę gyventi Lietuvoje turintis kitos valstybės pilietis, kuris iki rinkimų dienos likus ne mažiau kaip 60 dienų yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą konkrečios savivaldybės teritorijoje. Taip pat nuolatiniais savivaldybės gyventojais laikomi ir asmenys, kurie yra įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą toje savivaldybėje. 
2023 m. rugpjūčio 9 d. yra ta diena, kai iki rinkimų dienos (spalio 8 d.) bus likę 60 dienų. Tai reiškia, kad gyventojai, nusprendę keisti savo gyvenamąją vietą iš kitos savivaldybės į Kupiškio rajono savivaldybę, turės teisę balsuoti Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimuose tik tuo atveju, jei savo gyvenamąją vietą šioje savivaldybėje deklaruos iki rugpjūčio 9 dienos.
Rinkėjų sąrašus VRK sudaro remdamasi elektroniniais Lietuvos gyventojų registro duomenimis. Jei rinkėjas pakeičia deklaruotą gyvenamąją vietą, VRK automatiškai apie tai duomenis gauna iš Lietuvos gyventojų registro, todėl rinkėjams papildomai duomenų atnaujinti nereikia. Tuo atveju, jei gyventojai jau yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Kupiškio rajono savivaldybėje ir neplanuoja jos keisti, papildomai nieko daryti taip pat nereikia – jie bus įtraukti į šios savivaldybės rinkėjų sąrašą. 
Gyventojai, kurie persikels iš kitos savivaldybės į Kupiškio rajono savivaldybę po 2023 m. rugpjūčio 9 d., pirmalaikiuose Kupiškio rajono savivaldybės mero rinkimuose balsuoti negalės.
 
Lietuvos Respublikos piliečiams balsuojant iki rinkimų dienos ar rinkimų apylinkėse rinkimų dieną, reikės su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams reikės turėti laikiną ar nuolatinį leidimą gyventi Lietuvoje, o kitų valstybių piliečiams reikės pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.
 
Kontaktams: