Pradedami skelbti pirmieji preliminarūs 2019 m. rugsėjo 8 d. rinkimų rezultatai

2019-09-08

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad pradedami skelbti preliminarūs 2019 m. rugsėjo 8 d. naujų rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėse Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos rinkimų apygardose rezultatai.

Pradedami skelbti pirmieji preliminarūs 2019 m. rugsėjo 8 d. rinkimų rezultatai

Su preliminariais rinkimų rezultatais susipažinti galima čia.

Seimo rinkimų įstatymas numato, kad vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktu laikomas kandidatas, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 procentų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų ir tas kandidatas gavo daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų. Jeigu rinkimuose dalyvavo mažiau kaip 40 procentų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų, išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris gavo daugiausia, bet ne mažiau kaip vieną penktadalį visų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų balsų.

Tačiau, jeigu 2019 m. rugsėjo 8 d. rinkimuose dalyvavo daugiau kaip du kandidatai ir Seimo narys nebuvo išrinktas, po dviejų savaičių nuo rinkimų dienos rengiamas pakartotinis balsavimas, kuriame dalyvauja du kandidatai, gavę daugiausia balsų. Per pakartotinį balsavimą išrinktu laikomas kandidatas, gavęs daugiau balsų, neatsižvelgiant į rinkimuose dalyvavusių rinkėjų skaičių. Jeigu abu kandidatai gavo vienodą balsų skaičių, Seimo nariu tampa tas kandidatas, kuris pirmą kartą balsuojant buvo gavęs daugiau balsų. Jeigu abu kandidatai pirmą kartą balsuojant buvo gavę vienodą balsų skaičių, Seimo nariu tampama burtais.

Atsižvelgiant į tai, apygardose, kuriose kandidatas nebuvo išrinktas pirmąjį kartą balsuojant, galimas pakartotinis balsavimas 2019 m. rugsėjo 22 d.

Primename, kad galutinius rinkimų rezultatus VRK nustatys iškart po to, kai išnagrinės visus skundus ir nustatys visus rinkimų rezultatus rinkimų apygardose.

Primename, kad 2019 m. rugsėjo 8 d. nauji rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą vienmandatėse Žirmūnų, Gargždų ir Žiemgalos rinkimų apygardose buvo organizuojami, nes atsirado trys laisvos Seimo narių vietos: Žirmūnų rinkimų apygardoje rinkimai vyko, nes šių metų pavasarį VRK patenkino Seimo narės Aušros Maldeikienės, išrinktos vienmandatėje Žirmūnų rinkimų apygardoje, pareiškimą atsistatydinti ir pripažino Seimo narės įgaliojimus nutrūkusiais prieš terminą; Gargždų rinkimų apygardoje – nes Seimo nario Broniaus Markausko, išrinkto vienmandatėje Gargždų rinkimų apygardoje, įgaliojimus pripažino nutrūkusiais prieš terminą, o Žiemgalos rinkimų apygardoje – nes Seimo nario Vitalijaus Gailiaus, išrinkto vienmandatėje Žiemgalos rinkimų apygardoje, įgaliojimus pripažino nutrūkusiais.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt