Pasirašyti strateginė partnerystės sutartis ir bendradarbiavimo susitarimas su Lietuvos kurčiųjų draugija

2019-09-11

Šiandien, Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora ir kiti šios organizacijos atstovai susitiko su Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininke Laura Matjošaityte ir sekretoriato atstovais.

Pasirašyti strateginė partnerystės sutartis ir bendradarbiavimo susitarimas su Lietuvos kurčiųjų draugija

VRK pirmininkė pasidžiaugė jau ne pirmus metus vykstančia partneryste ir bendradarbiavimu, kuris padeda siekti bendro tikslo – demokratijos šalyje augimo. Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora padėkojo Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovei už atvirumą ir bendradarbiavimo galimybes gauti informaciją apie 2019 metai vykusius rinkimus, kurios padeda tobulėti jų organizacijai ir augti jų bendruomenei. Draugijos atstovas trumpai pasidalino patirtimi apie galimybę pasinaudoti nuotolinio vertimo į gestų kalbą paslaugomis (Skype programos pagalba) ir vertėjo pagalba bendrauti su rinkimų komisijos darbuotojais, sprendžiant iškilusias problemas.

VRK bendradarbiaudama su Lietuvos kurčiųjų draugija įgyvendino eilę priemonių, skirtų informacinės aplinkos pritaikymui klausos negalią turintiems žmonėms, sudarydama galimybes įsitraukti į Lietuvos politinį gyvenimą.

Šio susitikimo pabaigoje, buvo pasirašyti strateginė partnerystės sutartis ir bendradarbiavimo susitarimas. Lietuvos kurčiųjų draugijos atstovai pasidalino rekomendacijomis dėl Lietuvos Respublikos rinkimų aplinkos pritaikymo asmenims, turintiems klausos negalią.

Artimiausiu metu Lietuvos kurčiųjų draugija planuoja sukurti darbo grupę, parengti veiksmų planą siekiant didinti rinkimų prieinamumą klausos negalią turintiems asmenims ateinančiuose rinkimuose. Draugija taip pat planuoja dar kartą susitikti su VRK ir pasidalinti savo darbo rezultatais, informacija apie atliktą apklausą, kurioje pasisakė kurtieji praėjusius rinkimus, aptarti parengtą priemonių ir veiksmų planą bei priemones jiems įgyvendinti.

Susitikimo nuotraukų albumą galima peržiūrėti paspaudus ant žemiau esančios nuotraukos.

2019 m. rugsėjo 11 d.

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6528
El. p.: komunikacija@vrk.lt