Prasidėjus rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiui rinkėjų parašai neturėtų būti renkami

2019-02-28

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas (įstatymas) numato, kad rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos.

Prasidėjus rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiui rinkėjų parašai neturėtų būti renkami
Vadinasi, agitacijos draudimo laikotarpis prasidės 2019 m. kovo 2 d. 1 val. nakties ir tęsis iki kovo 3 d. 20 val., kuomet bus uždarytos apylinkių rinkimų komisijos ir prasidės balsų skaičiavimas.
Kadangi šiuo metu vyksta ir kitų rinkimų bei referendumų agitacija, vadovaujantis įstatymu, tokiomis pačiomis sąlygomis ir tvarka jų agitacija yra draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos.
Turint omenyje, kad yra renkami pretendentų į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose juos remiančių rinkėjų parašai ir Lietuvos Respublikos piliečių parašai dėl penkių referendumų iniciatyvų, Vyriausioji rinkimų komisija atkreipia dėmesį, kad rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu rinkėjų, remiančių pretendentus į kandidatus ir referendumų iniciatyvas, parašai neturėtų būti renkami.
 
 
Kontaktams: