Pasirašytas memorandumas dėl neįgaliųjų informavimo apie rinkimus didinimo

2019-03-26

Š. m. kovo 26 d. įvyko pasitarimas, kuriame Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos atstovas Vytautas Gendvilas, Respublikos Prezidento rinkimų ir rinkimų į Europos Parlamentą politinės kampanijos dalyviai aptarė būdus, didinančius neįgaliesiems asmenims galimybes savo politines teises įgyvendinti lygiai su kitais asmenimis. Susitikimo metu VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė pakvietė politinės kampanijos dalyvius pasirašyti memorandumą dėl neįgaliųjų informavimo apie rinkimus.

Pasirašytas memorandumas dėl neįgaliųjų informavimo apie rinkimus didinimo

Šiuo memorandumu siekiama, kad informacija apie rinkimus ir rinkimų agitacijos medžiaga būtų prieinama ir suprantama asmenims su negalia. Pasirašytu dokumentu įsipareigojama neįgaliuosius informuoti apie rinkimus, rinkimų procedūras, rinkimuose dalyvaujančius kandidatus, jų sąrašus ir programas jiems prieinama forma ir pagal galimybes informaciją apie rinkimus versti į gestų kalbą arba titruoti vaizdo siužetus.

Memorandumui pritarimą išreiškė pretendentai į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose: Alfonsas Butė, Kazimieras Juraitis, Gitanas Nausėda, Naglis Puteikis, Saulius Skvernelis, Ingrida Šimonytė.

Taip pat pritarimą išreiškė kandidatų sąrašai rinkimuose į Europos Parlamentą: Lietuvos centro partija, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, visuomeninis rinkimų komitetas „Stipri Lietuva vieningoje Europoje".

Politinės kampanijos dalyviai, neturėję galimybės atvykti į renginį pasirašyti memorandumo, pritarimą gali išreikšti pasirašydami pateiktą dokumentą ir atsiųsdami elektroniniu paštu – komunikacija@vrk.lt   

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt