Užsienio šalių studentai lankėsi Vyriausioje rinkimų komisijoje

2019-09-19

Rugsėjo 19 d. Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) vyko susitikimas su 36 studentais iš 4 skirtingų šalių: Portugalijos, Vengrijos, Italijos ir Lietuvos. Užsienio šalių studentai yra atvykę pagal Erasmus+ jaunimo mainų programą.

Užsienio šalių studentai lankėsi Vyriausioje rinkimų komisijoje

Svečiai domėjosi VRK veikla, ypatingą dėmesį skirdami šių metų gegužės 26 d. vykusiais rinkimais į Europos Parlamentą.

VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė studentams anglų kalba pristatė VRK uždavinius bei atliekamas funkcijas, pateikė bendrą informaciją apie tai kas turi teisę būti kandidatu,  kokios kandidato teisės ir pareigos politinės kampanijos laikotarpiu, kas, kada ir kur gali balsuoti rinkimuose į Europos Parlamentą. Susitikimo metu svečiai taip pat domėjosi apie balsų skaičiavimo, rezultatų skelbimo eigą. Kompiuterinių technologijų skyriaus vedėjas Darius Gaižauskas pasidalino patirtimi apie didžiausius uždavinius, kuriuos teko spręsti Europos Pralamento metu.  VRK atstovai taip pat sulaukė klausimų apie politinę reklamą, kada galima ją skelbti, kokie reikalavimai jos žymėjimui, kiek kainavo 2019 metais vykę rinkimai ir kokia vidutinė apylinkėje dirbusio komisijos nario alga.

Svečiai taip pat pasidalino patirtimi, kaip jų valstybėse yra organizuojamas balsavimas, su kokiais iššūkiais yra susidūrę dalyvaudami rinkimuose.

Nuotraukas iš šio susitikimo  galima peržiūrėti paspaudus žemiau esančią nuotrauką. 
2019 m. rugsėjo 19 d.

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt