Teisę rinkti Seimo narį Raseinių – Kėdainių apygardoje turės beveik 32 tūkst. rinkėjų

2023-08-28

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinius turinčių teisę balsuoti pirmalaikiuose Seimo nario rinkimuose vienmandatėje Raseinių – Kėdainių apygardoje rinkėjų sąrašus.

Teisę rinkti Seimo narį Raseinių – Kėdainių apygardoje turės beveik 32 tūkst. rinkėjų

Balsavimo teisę šiuose rinkimuose turės iš viso 31 780 Raseinių rajono savivaldybės ir dalies Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai. 

Raseinių rajono savivaldybėje daugiausia rinkėjų yra Stonų apylinkėje (2245), Pramonės (2162) ir Prabaudos apylinkėse (2099), mažiausiai – Steponkaimio (121), Bebirvos (123) ir Grajauskų (133) apylinkėse.

Kėdainių rajono savivaldybėje daugiausiai rinkėjų yra Josvainių apylinkės rinkėjų sąraše (1336), Krakių apylinkėje (702) ir Kunionių (416). Mažiausiai – Angirių (133), Paaluonio (188) ir Skaistgirių (236) apylinkėse.

Rugpjūčio 29-31 dienomis vyks balsavimas iš anksto, nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro, Raseinių rajono savivaldybės pastate (V. Kudirkos g. 5, Raseiniai) ir Kėdainių rajono savivaldybės pastate (J. Basanavičiaus g. 36, Kėdainiai).

Rugpjūčio 30 – rugsėjo 1 dienomis balsavimo procesas taip pat bus organizuojamas specialiuose punktuose: RaseiniųKėdainių rinkimų apygardos teritorijoje esančiose sveikatos priežiūros bei socialinės priežiūros įstaigose, bausmių atlikimo vietose ir kt.

Rugsėjo 1-2 dienomis rinkimų komisijų nariai vykdys balsavimą rinkėjų namuose. Jo metu balsuos tie rinkėjai, kurie turi teisę balsuoti namuose: neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys ar juos prižiūrintys asmenys, dėl ligos laikinai nedarbingi žmonės, sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai.

Rugsėjo 3-oji – pagrindinė Seimo nario rinkimų vienmandatėje RaseiniųKėdainių apygardoje diena, kai rinkėjai balsuos nebe savivaldybės pastate, o savo rinkimų apylinkėse ar bet kurioje kitoje apygardos teritorijoje esančioje rinkimų apylinkėje nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro. Rinkimų apylinkių sąrašas

Vyriausioji rinkimų komisija primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti tik savo asmens dokumentą, kuriame yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: Lietuvos Respublikos pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo pažymėjimą ir pan. 

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt