Vasario 27–ąją prasideda išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų rinkimuose

2019-02-27

2019 m. vasario 27 d. (trečiadienį) prasideda savivaldybių tarybų rinkimų išankstinis balsavimas.

Vasario 27–ąją prasideda išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų rinkimuose

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių, rinkimų dieną (2019 m. kovo 3 d.) negalės atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turės galimybę balsuoti iš anksto visose savivaldybėse. Balsavimas iš anksto bus organizuojamas visų savivaldybių pastatuose š. m. vasario 27 ir 28 dienomis nuo 8 iki 20 valandos.

Rinkėjai, kurie balsuos iš anksto, rinkimų komisijų nariams turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Atkreipiame dėmesį, kad rinkėjo kortelė yra tik vardinis kvietimas balsuoti ir nuoroda, kurioje apylinkėje reikėtų balsuoti. Tie rinkėjai, kurių rinkimų komisijos nariai nerado namuose ir rinkėjo kortelės neįteikė, gali vykti balsuoti tik su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu tiek išankstinio balsavimo metu, tiek rinkimų dieną.

Iš anksto rinkėjai gali balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje, o rinkimų dieną tik savo apylinkėje arba bet kurioje kitoje savo savivaldybės rinkimų apylinkėje.

Šiandien rinkėjai, esantys Lietuvos teritorijoje sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ir globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose, pradeda balsuoti ir tai daryti dar galės vasario 28 ir kovo 1 dienomis šiose įstaigose sudarytuose specialiuose punktuose įrengtose balsavimo vietose pagal grafiką nustatytomis darbo valandomis .

Tuo tarpu rinkėjai, kuriems rinkimų dieną bus sukakę 70 metų, neįgalūs rinkėjai ar laikinai nedarbingi, užpildę VRK patvirtintą formą P6 ir įtraukti į namuose balsuojančių rinkėjų sąrašą, galės balsuoti 2019 m. kovo 1–2 d. namuose nuo 8 iki 20 valandos.

Primename, kad savivaldybių tarybų rinkimai 2019 m. kovo 3 d., sekmadienį.

Pasitikrinti, kurioje apylinkėje rinkimų dieną rinkėjai turi balsuoti, galima portale ,,Rinkėjo puslapis", esančiame čia.

Rinkėjo kortelę atsispaudanti galima čia.

 

Kontaktams: