Spaudos konferencija skirta savivaldybių tarybų rinkimams

2019-02-26

Vasario 25 d. Vyriausioji rinkimų komisija organizavo spaudos konferenciją, skirtą savivaldybių tarybų rinkimams.

Spaudos konferencija skirta savivaldybių tarybų rinkimams
Spaudos konferencijos metu buvo pristatytos svarbiausios 2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimų naujovės, pateikta informacija apie balsavimo būdus, priminta apie vasario 27 d. prasidedantį išankstinį balsavimą savivaldybėse, aptarta kita svarbiausia su rinkimais susijusi informacija.
Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė susirinkusius žurnalistus detaliai supažindino su išankstinio balsavimo organizavimu, pabrėžė, kad studentai išankstinio balsavimo metu galės balsuoti bet kurioje savivaldybėje. Taip pat Laura Matjošaitytė sakė, kad specialiuose punktuose balsavimas vyks šį trečiadienį, ketvirtadienį, penktadienį.
Komisijos pirmininkė atkreipė dėmesį į naujoves šių rinkimų metu. Siekiant sumažinti pažeidimus,  šiemet balsavimo kabinose nebus užuolaidų ir balsadėžės bus matinės spalvos. Taip pat bus priminta apie savaitės pabaigoje prasidėsiantį agitacijos draudimo laikotarpį.
Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė informavo, kad šiuo metu veikia informacinis telefonas 1855 ir rinkėjai gali kreiptis visais rūpimais rinkimų klausimais.
 
Spaudos konferencijoje dalyvavo Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris. Susirinkusius žurnalistus išsamiai informavo apie policijos darbą rinkimų dieną. Policijos atstovas pabrėžė, kad rinkimų dieną dirbs daugiau policininkų, bus atkreiptas didesnis dėmesys į rinkimų apylinkes ir juose bus reguliariai lankomasi. Taip pat akcentavo, kad bus netoleruojama jokie rinkimų pažeidimai ir  operatyviai reaguojama.
 
 
Kontaktams: