VRK primena: draudžiama neteisėtai naudotis administraciniais resursais

2019-04-19

2019 m. rinkimų ir referendumų politinėms kampanijoms įgavus pagreitį, rinkimų organizatoriai primena, kad įstatymas draudžia vykdyti rinkimų agitaciją naudojantis tarnybine padėtimi.

VRK primena: draudžiama neteisėtai naudotis administraciniais resursais

Draudžiama naudotis tarnybine padėtimi valstybės, savivaldybių ar Europos Sąjungos institucijose, įstaigose, organizacijose ar organuose, taip pat nacionalinėse ar savivaldybių visuomenės informavimo priemonėse vykdant bet kokią rinkimų agitaciją, pavesti tai daryti kitiems asmenims ar kaip nors kitaip naudojantis tarnybine padėtimi bandyti paveikti rinkėjų valią. Valstybės, savivaldybių ar Europos Sąjungos pareigūnams, valstybės ar kitiems tarnautojams draudžiama naudojantis tarnybine padėtimi sudaryti sau ar kitiems išskirtines rinkimų agitacijos sąlygas. Šį reikalavimą pažeidęs pareigūnas gali būti patrauktas teisinėn atsakomybėn.

Jeigu asmuo yra kandidatas į Respublikos Prezidentus, nacionalinėse ar savivaldybių visuomenės informavimo priemonėse jis gali pasisakyti tik įstatymų nustatyta tvarka. Jeigu kandidatui į Respublikos Prezidentus dėl einamų pareigų reikia pranešti svarbių žinių visuomenės informavimo priemonėmis, tai jis gali padaryti laikydamasis draudimo agituoti. Jeigu nustatoma, kad tokio pranešimo, transliuojamo tiesiogiai, metu buvo agituojama, atsakingu asmeniu yra laikomas agitavęs asmuo. Visuomenės informavimo priemonė privalo užtikrinti, kad skelbiant įrašą agitacija būtų pašalinta.

Asmenys, pastebėję apie galimus rinkimų įstatymų pažeidimus, tai gali padaryti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 arba Vyriausiajai rinkimų komisijai el. paštu rinkim@vrk.lt.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt