Skelbiami pirmieji preliminarūs 2019 m. savivaldybių tarybų rinkimų pakartotinio balsavimo rezultatai

2019-03-17

Uždarius rinkimų apylinkes, buvo pradėti skaičiuoti rinkėjų balsai. Apylinkių rinkimų komisijos visus suskaičiuotus balsus veda į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) informacinę sistemą, o šie publikuojami VRK interneto svetainėje.

Skelbiami pirmieji preliminarūs 2019 m. savivaldybių tarybų rinkimų pakartotinio balsavimo rezultatai
Pirmosios rinkimų apylinkės, turinčios mažesnį rinkėjų skaičių, pradėjo teikti balsų skaičiavimo protokolus VRK. Primename, kad Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, jog rinkimų apylinkėse gali būti iki 5 000 rinkėjų.
VRK atkreipia dėmesį, kad rinkimų apylinkės, kurių didelė dalis rinkėjų balsavo paštu, dėl taikomo dvigubo voko sistemos, skirtos užtikrinti, kad nebūtų atskleista rinkėjų balsavimo paslaptis, tikėtina, kad, skaičiuojant rinkimų biuletenius, užtruks ilgiau.
Primename, kad Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad galutinius rinkimų rezultatus, išnagrinėjusi visus skundus ir nustačiusi visus rinkimų rezultatus konkrečioje rinkimų apygardoje, tvirtina VRK ne vėliau kaip per 7 dienas po rinkimų ir rinkimų rezultatus paskelbia VRK interneto svetainėje.
Preliminarūs rinkimų rezultatais skelbiami  žemėlapyje ir suvestinėse.
 
 
Kontaktams: