Numeriu 1855 – pagrindinė informacija rinkėjui

2019-04-17

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kviečia naudotis informaciniu telefono numeriu 1855. Informacinė paslauga veiks kasdien nuo 2019 m. balandžio 17 d. iki gegužės 26 d. Informacinės linijos darbo laikas yra 7.00–20.00 val.

Numeriu 1855 – pagrindinė informacija rinkėjui

Trumpuoju numeriu 1855 galima skambinti iš visų Lietuvoje veikiančių operatorių tinklų. Skambučio kaina – kaip į savo tinklą pagal savo plano tarifus.

Telefonu 1855 galima sužinoti:

  • ar asmuo yra įrašytas į rinkėjų sąrašus;
  • kurioje rinkimų apylinkėje rinkėjas gali balsuoti;
  • ar rinkimų apylinkė pritaikyta rinkėjams su negalia;
  • apie galimybę balsuoti iš anksto, jeigu rinkimų dieną rinkėjas nebus savo rinkimų apylinkėje;
  • kaip balsuoti, jeigu rinkėjas susirgo ir rinkimų dieną negali nuvykti į savo rinkimų apylinkę;
  • kaip susisiekti su savivaldybės ar apylinkės rinkimų komisija, sužinoti komisijos adresą ir telefoną.

Norėdamas gauti išsamią informaciją apie savo įrašymą į rinkėjų sąrašą, rinkėjas bus paprašytas pasakyti savo asmens kodą, vardą, pavardę. Informacija teikiama vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu, todėl rinkėjo adreso skelbimas yra apribotas. Tik pats rinkėjas, pasakęs savo adresą, galės pasitikslinti, ar tikrai tokiu adresu yra įrašytas į rinkėjų sąrašą, ar tokiu adresu yra išrašyta rinkėjo kortelė.

Telefonu 1855 galima pranešti apie rinkimų įstatymų pažeidimus. Taip pat galima pranešti, kad rinkėjas nors ir gyvena deklaruotu gyvenamosios vietos adresu, bet negavo rinkėjo kortelės. Rinkėjų nusiskundimai bus perduoti savivaldybių rinkimų komisijoms. Skundai registruojami pranešėjui prisistačius. Rinkėjui atsisakius pranešti savo vardą ir pavardę skundai nebus nagrinėjami.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt