Sprendimas dėl nepartinio judėjimo „Už Druskininkus" propagavimo renginyje „Mūsų bendruomenės diena"

2019-01-02

Vyriausioji rinkimų komisija sausio 2 d. posėdyje nagrinėjo kreipimąsi dėl 2018 m. spalio 13 d. Druskininkų savivaldybės renginio „Mūsų bendruomenės diena" ir jo metu mero ir kitų savivaldybės atstovų naudotos judėjimo „Už Druskininkus" atributikos. Atsižvelgiant į viešoje erdvėje paviešintą informaciją, buvo prašoma ištirti ir įvertinti nurodytų faktų atitikimą politinės reklamos skleidimą ir finansavimą reglamentuojantiems teisės aktams.

Sprendimas dėl nepartinio judėjimo „Už Druskininkus
VRK nusprendė pripažinti, kad likus mažiau kaip mėnesiui iki 2019 m. kovo 3 d. savivaldybių tarybų rinkimų politinės kampanijos pradžios, Druskininkų savivaldybės meras, jo pavaduotojas bei administracijos direktorius, dalyvaudami Druskininkų savivaldybės renginyje „Mūsų bendruomenės diena", kaip savivaldybės atstovai, ir naudodami visuomeninio judėjimo, kuriam vadovauja, atributiką, siekė propaguoti judėjimą „Už Druskininkus", o kartu – artėjančios politinės kampanijos būsimą savarankišką politinės kampanijos dalyvį.
Atsižvelgiant į tai, kad tokie veiksmai gali klaidinti visuomenę, Vyriausioji rinkimų komisija rekomendavo susilaikyti nuo atstovaujamų judėjimų, politinių partijų propagavimo, vykdant pareigas valstybės ar savivaldybės institucijose, organizacijose ar organuose, ypač politinės kampanijos metu.
 
Kontaktams: