Beveik 69 procentai rinkimų apylinkių yra pritaikytos asmenims su negalia

2019-05-06

Primename, kad 2018 m. pabaigoje Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), Lietuvos savivaldybių asociacija ir Lietuvos neįgaliųjų forumas pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo rinkimų srityje.

Beveik 69 procentai rinkimų apylinkių yra pritaikytos asmenims su negalia

Memorandumu buvo nutarta, kad 2019 m. rinkimuose ne mažiau kaip 50 procentų rinkimų apylinkių turėtų būti pritaikytos negalią turintiems ar senyvo amžiaus rinkėjams. Savivaldybės peržiūrėjo turimas patalpas ir daugumą tų, kurios neprieinamos negalią turintiems asmenims, pakeitė kitomis arba, pagal galimybes, jas pritaikė.

Šiuo metu beveik 69 procentai rinkimų apylinkių yra pritaikytos asmenims su negalia.

Primename, kad 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimuose, referendumuose dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų, 2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose į Europos Parlamentą  rinkėjai turi teisę balsuoti bet kurioje rinkimų apylinkėje.

Vadinasi, jei rinkėjo rinkimų apylinkė yra nepritaikyta asmenų su negalia poreikiams, tiek rinkėjai su negalia, tiek rinkėjai, kurie į rinkimų apylinkę planuoja atvykti, pavyzdžiui, su kūdikių vežimėliais ar pan. turi galimybę pasirinkti balsuoti tokioje rinkimų apylinkėje, kuri rinkėjui yra patogiausia.

Žemėlapį su apylinkėmis, kurios prieinamos rinkėjams su negalia, galite rasti čia.

 

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt