Vykstant referendumo politinei kampanijai būtina žymėti visą atlygintiną politinę reklamą

2023-09-07

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad šiuo metu vykstant 2024 m. gegužės 12 d. Privalomojo referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo (dėl pilietybės išsaugojimo) politinei kampanijai, reikalinga žymėti visą atlygintinai skleidžiamą politinę reklamą, net ir nesusijusią su referendumo politine kampanija.

Vykstant referendumo politinei kampanijai būtina žymėti visą atlygintiną politinę reklamą

Politinėms organizacijoms bei viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams aktualu žinoti, kad vykstant politinei kampanijai, atlygintina politinė reklama turi būti:

  • aiškiai atskirta nuo kitos skleidžiamos informacijos ir pažymėta nurodant lėšų šaltinį. Ši nuostata galioja ir su referendumo ar kita politine kampanija nesusijusiai politinei reklamai.
  • skleidžiama pagal deklaruotus įkainius (tokiu atveju, jei politinė reklama susijusi su vykstančia politine kampanija).

VRK sprendimus, susijusius su politine reklama galima rasti ČIA.

Rekomendacijos dėl politinės reklamos skleidimo ir vertinimo skelbiamos ČIA.

Politinės reklamos žymėjimo tvarkos aprašas skelbiamas ČIA.

Taip pat šių metų lapkričio mėnesį turėtų prasidėti Respublikos Prezidento rinkimų politinė kampanija, o šių metų gruodį – Rinkimų į Europos Parlamentą politinė kampanija.

Politinė kampanija prasideda nuo Seimo nutarimo, kuriuo skelbiami rinkimai, įsigaliojimo datos.

SVARBU! Prasidėjus politinei kampanijai, iki tol deklaruotų politinės reklamos įkainių keisti nebegalima. 

Todėl VRK ragina viešosios informacijos rengėjus ir skleidėjus peržiūrėti savo deklaruotus įkainius rubrikoje  Aktualūs politinės reklamos įkainiai ir sąlygos - vrk.lt ir esant reikalui juos pakoreguoti, papildyti ar pašalinti, jei jie tapo neaktualūs. 

Primename, kad politinės reklamos skleidimo įkainiai deklaruojami ir keičiami VRK elektroninių paslaugų portale www.rinkejopuslapis.lt