Prasideda balsavimas namuose Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendumuose

2019-05-10

Šiandien, 2019 m. gegužės 10 d., prasidėjo balsavimas namuose.

Prasideda balsavimas namuose Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendumuose

Respublikos Prezidento rinkimų ir referendumų rinkimų įstatymas numato, kad rinkėjai, kuriems rinkimų dieną bus sukakę 70 metų, neįgalūs rinkėjai ar laikinai nedarbingi, užpildę Vyriausiosios rinkimų komisijos patvirtintą formą (VRK) P6 ir įtraukti į namuose balsuojančių rinkėjų sąrašą, galės balsuoti 2019 m. gegužės 10-11 d. namuose nuo 8 iki 20 valandos.

Pas rinkėjus, balsuojančius namuose, atvyksta ne mažiau kaip du apylinkės rinkimų komisijos nariai, rinkimų stebėtojai (jeigu jie pageidauja). Rinkėjai, kurie balsuos namuose, komisijos nariams turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir balsavę gaus voko priėmimo kvitą su užklijuotu specialiu ženklu. Balsavimo metu bus išduodami 3 balsavimo biuleteniai, skirti balsavimui už Lietuvos Respublikos Prezidentą ir dėl Konstitucijos 12 ir 55 straipsnių pakeitimų. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Taip pat šiandien yra paskutinė diena, kuomet rinkėjai, esantys Lietuvos teritorijoje sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ir globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose, gali balsuoti šiose įstaigose sudarytuose specialiuose punktuose įrengtose balsavimo vietose pagal grafiką nustatytomis darbo valandomis.

Apylinkių rinkimų komisijų narių kontaktus ir kitą rūpimą informaciją galite sužinoti paskambinę informaciniu trumpuoju VRK numeriu 1855.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt