Išleistas specialus leidinys apie rinkimus lengvai suprantama kalba

2023-02-13

Siekdama užtikrinti informacijos apie rinkimus sklaidą kiekvienai rinkėjų grupei, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) parengė ir išleido specialų leidinį, skirtą sutrikusio intelekto žmonėms.

Išleistas specialus leidinys apie rinkimus lengvai suprantama kalba

Šiame leidinyje supaprastinta kalba pateikiama svarbiausia informacija apie 2023 m. kovo 5 dieną vyksiančius savivaldybių tarybų ir merų rinkimus. Tarptautiniu terminu Easy to Read vadinamas leidinys parengtas bendradarbiaujant su Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis".  

Informacija parengta vadovaujantis tarptautiniais standartais, pateikta padidintu šriftu, iliustruota adaptuotais vaizdo paveikslėliais ir parašyta lengvai suprantama bei nuoseklia kalba. Tekstas  pritaikytas skaityti taip pat ir garbaus amžiaus senjorams.

Šis VRK leidinys turėtų padėti jautrių socialinių grupių rinkėjams lengviau suprasti rinkimų eigą ir pagilinti bendrąsias žinias apie balsavimo procesą.

Leidiniai bus dalijami žmones, turinčius negalią, vienijančioms organizacijoms.

Elektroninė leidinio versija taip pat publikuojama VRK svetainėje. Parsisiųsti galima ČIA.   

Vyriausioji rinkimų komisija panašaus pobūdžio leidinius, skirtus sutrikusio intelekto negalią turintiems rinkėjams leidžia nuo 2016 m. Su kiekvienais rinkimais jie yra tobulinami ir pritaikomi vis didesniam rinkėjų ratui.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt