ESBO/ODIHR ir Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovų susitikimas

2019-01-31

Vakar, sausio 30 d., Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) lankėsi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuro (angl. OSCE/ODIHR) atstovės: Ana Rusu ir Keara Castaldo. Vizito tikslas – nustatyti, ar yra poreikis tarptautiniams stebėtojams stebėti 2019 m. gegužės 12 d. vyksiančius Respublikos Prezidento rinkimus.

ESBO/ODIHR ir Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovų susitikimas

Svečius priėmė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė. Susitikime dalyvavo VRK Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė, Mokymų ir komunikacijos skyriaus vedėja Kristina Ivanauskaitė-Pettinari, Duomenų apsaugos pareigūnas Rokas Stabingis bei Kompiuterinių technologijų skyriaus vedėjas Darius Gaižauskas.

Susitikimo metu buvo aptarta pasirengimas Prezidento rinkimams: kandidatų registravimas, rinkėjų sąrašų sudarymas, politinės kampanijos finansavimas, politinė reklama ir žiniasklaidos reguliavimo klausimai, rinkėjų švietimas, įskaitant tautinių mažumų rinkėjų informavimą, balsavimo apylinkių pritaikymas rinkėjams su negalia ir kiti rinkimų organizavimo klausimai. ESBO/ODIHR atstovams taip pat buvo pristatyti naujausi teisės aktų pasikeitimai bei aptartos OSCE/ODIHR rekomendacijos, kurios buvo suformuluotos ESBO/ODIHR 2016 m. Seimo rinkimų stebėjimo misijos metu.

ESBO/ODIHR atstovai per tris savaites planuoja įvertinti gautą informaciją ir parengti ataskaitą, kurią perduos Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai. Šioje ataskaitoje bus pateikta rekomendacija, ar ESBO/ODIHR tarptautiniai stebėtojai atvyks į Lietuvą stebėti 2019 m. gegužės 12 d. Respublikos Prezidento rinkimų. 

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6942
El. p.: komunikacija@vrk.lt

 

 

2019 01 30