Teismas konstatavo – VRK priėmė teisėtą sprendimą

2023-02-22

Vasario 22 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) paskelbė sprendimą, kuriuo konstatuota, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) teisėtai netenkino Darbo partijos prašymo atšaukti kandidato pareiškinius dokumentus pasibaigus pareiškinių dokumentų termino atšaukimui.

Teismas konstatavo – VRK priėmė teisėtą sprendimą

Ginčas kilo, kai Darbo partija 2023 m. vasario 1 d. kreipėsi į VRK prašydama išbraukti Edviną Garackevičių iš Darbo partijos Druskininkų kandidatų sąrašo.

VRK, vadovaudamasi Rinkimų kodekso 87 straipsnio 1 dalimi, numatančia, kad ne vėliau kaip likus 40 dienų iki rinkimų dienos politinė organizacija, šių organizacijų koalicija turi teisę savo pareiškimu Vyriausiajai rinkimų komisijai atšaukti savo ir iškelto kandidato pareiškinius dokumentus, išsikėlęs ar keliamas kandidatas turi teisę notaro patvirtintu ar kvalifikuotu elektroniniu parašu pasirašytu pareiškimu atšaukti savo pareiškinius dokumentus" ir motyvuodama tuo, kad Darbo partijos prašymas buvo pateiktas VRK likus mažiau kaip 40 dienų iki rinkimų dienos ir pasibaigus kandidatų pareiškinių dokumentų pateikimo terminui, Darbo partijos prašymo netenkino, dėl ko vėliau partija padavė skundą į LVAT.  

LVAT teisėjų kolegija konstatavo, kad VRK pagrįstai netenkino Darbo partijos prašymo ir Darbo partijos skundą atmetė. LVAT sprendimas neskundžiamas.

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt