Spaudos konferencijoje – kvietimas tapti nepriklausomais rinkimų stebėtojais

2019-02-12

Vyriausioji rinkimų komisija ir visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės" vasario 12 d. surengė spaudos konferenciją, skirtą nepriklausomiems rinkimų stebėtojams aptarti.

Spaudos konferencijoje – kvietimas tapti nepriklausomais rinkimų stebėtojais
Siekiant užtikrinti skaidrius 2019 m. kovo 3 d. vyksiančius savivaldybių tarybų rinkimus, Vyriausioji rinkimų komisija kartu su visuomenine organizacija ,,Baltosios pirštinės" organizavo spaudos konferenciją, kurios metu pristatė partijoms nepriklausančių asmenų galimybes įgyti stebėtojo statusą ir stebėti rinkimus, jų metu vykstančius procesus. 
Spaudos konferencijoje, aktualiais rinkimų klausimais, pasisakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė ir visuomeninės organizacijos  „Baltosios pirštinės" vykdančioji direktorė Marija Šaraitė.
Neseniai buvo pakeisti rinkimų stebėjimą reglamentuojantys teisės aktai. Juose numatyta galimybė stebėtojus deleguoti ne tik politinėms partijoms, bet ir nevyriausybinėms organizacijoms, susijusioms su rinkimais ir žmogaus teisėmis.
 
Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė ir visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės" vykdančioji direktorė Marija Šaraitė pakvietė piliečius aktyviai įsitraukti į rinkimų stebėjimą, pranešti apie pastebėtus pažeidimus bei atsakė į gausius žurnalistų klausimus.
 
Kontaktams: