Skelbiamas referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto laidų grafikas

2019-02-12

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos laidų, skirtų piliečių iniciatyvinės grupės inicijuojamo privalomojo referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto, kuriuo siekiama sumažinti Seimo narių skaičių iki 121 Seimo nario, agitacijai, rengimo taisyklės, kuriose nustatyta Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) laidų tvarka, trukmė ir laikas.

Skelbiamas referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto laidų grafikas

Taisyklėse numatoma, kad privalomojo referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto laidos bus transliuojamos: 2019 m. liepos 1 d. nuo 9.00 val. per LRT radiją; o 2019 m. liepos 1 d. nuo 21.30 val. per LRT televiziją.

Referendumo įstatymas numato, kad referendumo iniciatyvinės grupės atstovai, Respublikos Prezidentas, Seimo nariai, Ministras Pirmininkas, ministrai, politinės partijos, nevyriausybinės organizacijos ir piliečiai, kurie nepritaria referendumais siūlomiems priimti sprendimams, turi teisę nemokamai dalyvauti specialiosiose Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos laidose ir agituoti dėl referendumu siūlomo sprendimo priėmimo.

Norintys agituoti prieš referendumais siūlomų sprendimų priėmimą, turi pranešti VRK savo vardą, pavardę, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento numerį, išsilavinimą, adresą, telefono numerį, valstybės institucijoje, įstaigoje arba politinėje partijoje, nevyriausybinėje organizacijoje einamas pareigas, politinės partijos ar nevyriausybinės organizacijos, kuriai atstovauja, pavadinimą. Pranešti raštu (Gynėjų g. 8, Vilnius) arba elektroniniu paštu (rinkim@vrk.lt). Pranešimą apie dalyvavimą debatuose VRK turi gauti ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienas iki laidos transliacijos.

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt