Kibernetinė higiena – svarbi visiems rinkimų procesų dalyviams

2019-05-10

Ruošiantis rinkimams, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) 2018 m. gruodžio viduryje ir šių metų sausio pabaigoje atliko 15 Lietuvos politinių partijų interneto svetainių patikrinimus ir nustatė iš viso 22 kritinius pažeidžiamumus.

Kibernetinė higiena – svarbi visiems rinkimų procesų dalyviams

Pasak NKSC specialistų, interneto svetainės, kuriose aptiktos saugumo spragos, piktavalių gali būti išnaudojamos įvairiai – įsilaužiant ir įgaunant prieigą prie duomenų, keičiant bei falsifikuojant svetainėse skelbiamos informacijos turinį.

Apie administruojamų interneto svetainių pažeidžiamumus NKSC partijoms pranešė, taip pat pateikė rekomendacijas kaip pašalinti nustatytas saugumo spragas.

Vyriausioji rinkimų komisija ragina politinių kampanijų dalyvius ne tik laikytis kibernetinės higienos, bet ir atsižvelgti į visas NKSC rekomendacijas.

Vyriausioji rinkimų komisija, siekiant užkardyti kibernetines rizikas 2019 m. rengiamų rinkimų metu, jau nuo 2018 metų gruodžio glaudžiai bendradarbiauja su Nacionaliniu kibernetinio saugumo centru prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC) ir įgyvendina bendrą veiksmų planą.