Gegužės 12-ąją – Respublikos Prezidentų rinkimai ir referendumai praėjo sklandžiai

2019-05-12

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, 20 val., pasibaigus balsavimui, rinkimų dieną rinkimų apylinkes (Lietuvoje ir užsienyje) aplankė 46 % rinkėjų. Iš viso, kartu su išankstinio balsavimo metu atėjusiais rinkėjais, rinkimuose balsavo 56,75% rinkėjų.

Gegužės 12-ąją – Respublikos Prezidentų rinkimai ir referendumai praėjo sklandžiai

Aktyviausiai rinkėjai balsuoja Neringos (68,02%), Birštono (67,70%) ir Palangos miesto (65,09%) savivaldybių rinkėjai.

Detalesnius duomenis apie atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių galima rasti čia. Rinkimų rinkėjų aktyvumo žemėlapis skelbiamas čia.

VRK įvairiomis komunikavimo priemonėmis pasiekė pranešimai apie galimus rinkimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus. Visi pranešimai yra vertinami ir tiriami. Dažniausiai pasitaikantys pranešimai dėl galimų rinkimų agitacijos tvarkos bei rinkimų organizatorių pažeidimų.

Spaudos konferencijos, vykusios šiandien 20 val. visuomeninės organizacijos ,,Baltosios pirštinės" atstovai pasidžiaugė, kad stebimos ilgalaikės pranešimų apie gautus pažeidimus mažėjimo tendencijos, užfiksuoti vos 4 keturi grubūs pažeidimai, susiję su rinkėjų papirkimu ar pavėžėjimu, tačiau vos vienas sukėlė įtarimą ir perduotas Lietuvos policijai.

Uždarius rinkimų apylinkes pradedami skaičiuoti rinkėjų balsai. Apylinkių rinkimų komisijos visus suskaičiuotus balsus suves į VRK informacinę sistemą, o šie bus publikuojami VRK interneto svetainėje.

VRK primena, kad gegužės 12 d. rinkimų ir referendumų rezultatų skaičiavimas gali užtrukti ilgiau nei įprastai, dėl didelio kiekio rinkėjų išankstinio balsavimo vokų su jų balsais, kadangi gautų vokais balsų skaičiavimo procedūra yra gerokai sudėtingesnė ir užima daugiau laiko.

Galutinius rinkimų rezultatus, išnagrinėjusi visus skundus ir nustačiusi visus rinkimų rezultatus, VRK tvirtina ne vėliau kaip per 7 dienas po rinkimų, o referendumų rezultatus per 4 dienas, po įvykusių referendumų ir rezultatus paskelbia VRK interneto svetainėje.

 

Kontaktams:
Tel.: (8 5) 239 6982
El. p.: komunikacija@vrk.lt