Arčiau kaip 50 m nuo balsavimo vietos esanti išorinė politinė reklama turi būti nukabinta iki išankstinio balsavimo pradžios

2023-02-23

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad prieš prasidedant balsavimui iš anksto, tose vietose, kurios yra arčiau kaip 50 metrų nuo pastato, kuriame vyks balsavimas, išorinė reklama turi būti nukabinta.

Arčiau kaip 50 m nuo balsavimo vietos esanti išorinė politinė reklama turi būti nukabinta iki išankstinio balsavimo pradžios

Kitaip tariant, jeigu politinės kampanijos dalyvių agitaciniai plakatai, stendai, skelbimai ar kita išorinė reklama yra iškabinta arčiau kaip 50 metrų nuo balsavimo vietos, tai turėtų būti pašalinta iki prasidedant balsavimui iš anksto. 

Balsavimas iki rinkimų dienos bus organizuojamas vasario 28, kovo 1 ir kovo 2 dienomis nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro. 

Balsavimo iš anksto vietų sąrašą galima pasitikrinti VRK svetainėje

Rinkimų agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, rinkimų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, ar kita informacija, kuria nėra raginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatą ar kandidatų sąrašą, taip pat ne rinkimų politinės kampanijos dalyvio kvietimas atvykti balsuoti. 

Primename, kad įsigaliojus Rinkimų kodeksui sutrumpintas agitacijos rinkimų savaitgalį draudimo laikotarpis. Dabar rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formas ir priemones, draudžiama likus 7 valandoms iki balsavimo rinkimų dieną pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos. 

Agitacijos draudimas prasideda kovo 5 d. 00.00 val. ir tęsis iki 20 val. – balsavimo rinkimų dieną pabaigos. 

Išimtys taikomos išorinei politinei reklamai, ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui iškabintai ne arčiau kaip 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa, ir rinkimų politinės kampanijos dalyvių neatlygintinai skleidžiamai informacijai (pranešimams, įrašams), kuri nėra laikoma rinkimų agitacija, rinkimų politinės kampanijos dalyviams, jų iškeltiems kandidatams priklausančiose interneto svetainėse ir asmeninėse socialinių tinklų paskyrose. 

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt