Pirmąją balsavimo iš anksto dieną balsavo 28.5 tūkstančio rinkėjų

2023-03-01

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skaičiuoja pirmosios išankstinio balsavimo dienos aktyvumą.

Pirmąją balsavimo iš anksto dieną balsavo 28.5 tūkstančio rinkėjų

VRK duomenimis, pirmąją išankstinio balsavimo dieną iš viso balsavo 28,5 tūkstančio rinkėjų. Tai yra 1,2 procento nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus.

Prieš ketverius metus, 2019 m. vykusiuose savivaldos rinkimuose pirmąją balsavimo iš anksto dieną balsavo 34921 rinkėjas (1,42 proc.), tačiau tuomet išankstinio balsavimo dienomis vyko ir balsavimas specialiuosiuose punktuose, dėl to pirmąją balsavimo dieną rinkėjų skaičius buvo didesnis.

Šiemet, kaip įprasta, daugiausiai rinkėjų iš anksto balsuoja sostinėje. 

Gausiausiai rinkėjai ėjo balsuoti į Vilniaus miesto savivaldybę ir Vilniaus Lukiškių aikštę, kur įrengta speciali balsavimo vieta.

Kauno mieste aktyviausiai rinkėjai balsavo Laisvės alėjoje esančioje Kauno miesto savivaldybėje, nemažai kauniečių atėjo ir į Dariaus ir Girėno stadione įrengtą išankstinio balsavimo vietą.

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną aktyviausi buvo Neringos savivaldybės gyventojai. Jų balsavimo aktyvumas siekė 8,37 proc. Pasyviausi buvo Kauno rajono rinkėjai (0,46 proc.). 

Rinkėjų aktyvumą galite peržiūrėti ČIA

Balsavimas iš anksto tęsiasi, jis truks iki kovo 2 d. 20 val. vakaro. Balsuoti išankstinėmis dienomis rinkėjai gali nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro. 

Balsavimas iš anksto galima Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių pastatuose arba papildomai įrengtose balsavimo vietose. Visas balsavimo iš anksto vietų sąrašas publikuojamas VRK svetainėje

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti tik asmens dokumentą

Teisę balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turintys Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai kartu su savo asmens dokumentu turėtų atsinešti ir laikiną leidimą gyventi Lietuvoje. Kitų (ne ES) valstybių piliečiams kartu su savo asmens dokumentu reikės pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje. 

 

Kontaktams: 
Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt